Головна Культура

Мультфільм тижня від Довженко-Центр: “Капітошка”

Довженко-Центр продовжує програму «Мультфільм тижня» і у сьомому випуску ми дивимось заново відсканований легендарний мультфільм «Капітошка».

Про оригінальність Капітошки та неочевидні сенси, якими наповнена ця начебто дитяча історія про дощову краплинку, розповість Олександр Телюк, кінознавець та керівник Кіноархіву Довженко-Центру.

Київнаукфільм, 1980 рік.

Капітошка — це співоча та приязна дощова істота. Одного разу Капітошка з`явився у будиночку Вовчика, що хоче стати справжнім грізним вовком. Проте знайомство з Капітошкою змінює життєві орієнтири Вовчика, і він обирає вітальний шлях веселощів та ігор. Аж раптом Хмаринка викликає Капітошку назад на небо. Капітошка — один з найяскравіших героїв української анімації, товариська краплинка-дивак, вигадана Наталею Гузєєвою та екранізована Борисом Храневичем. Проста, але повчальна історія, в якій віддзеркалюється не лише дитяче відкриття навколишнього світу, але й доросла меланхолія за втраченими друзями. Сьогодні в фільмі відчувається неабиякий нонконформізм. Сірий Вовчик немов символізує у фільмі сірі маси доби пізнього «застою». Тоді як Капітошка виступає підривачем соціальної моралі, хоча його веселий бунт у фільмі й виглядає короткостроковим, він продовжує традицію героїв, що противляться системі. Вперше «Капітошка» з’явився на екранах в 1980 році. Популярність мультфільму спонукала авторів повернутись до героїв та зняти через дев’ять років сиквел. Музичне оформлення мультфільму та пісеньку Капітошки виконала Хорова капела Українського радіо.

Режисер – Борис Храневич

Сценарій — Наталя Гузєєва

Художник-постановник — Генріх Уманський

Композитор — Геннадій Сасько

Оператор — Анатолій Гаврилов

Директор картини — Іван Мазепа

Дивіться «Мультфільм тижня» на сайті та підписуйтесь на анімаційний ютуб-канал Довженко-Центру.