Головна Культура

Мультфільм тижня від Довженко-Центру: «І сестра їх Либідь»

У шістнадцятому випуску «Мультфільму тижня» дивимось віднайдену українську версію стрічки «І сестра їх Либідь» режисера Володимира Гончарова та художниці Ніни Гузь.

Взявши за основу легенду про створення міста, автори мультфільму вирішили пофантазувати, а що ж потім сталося з Києвом та його засновниками. Мультфільм створювався до святкування «1500-річчя Києва», щоб підкреслити стійкість та вічність міста.

Про історію початку святкування Дня Києва спеціально для «Мультфільму тижня» розповість краєзнавець, історик та сценарист Станіслав Цалик.

Сотворили брати Кий, Щек і Хорив місто на березі Дніпра і назвали його на честь старшого брата. А сестра їхня Либідь — очей не відвести! Живе і бенкетує стародавній Київ, та насувається на нього чорна хмара.

Художниця Ніна Гузь, постійна співаторка режисера Володимира Гончарова, у роботі очевидно надихалася іконами Середньовіччя та картинами Ренесансу, створюючи одну з найкрасивіших анімаційних постановок студії Київнаукфільм.

Копія мультфільму зберігається у Фільмофонді. Українська версія відсканована Кінолабораторією Довженко-Центру у 2023 році.

Студія Київнаукфільм, 1982 рік.

Сценарій: Віталій Коротич, Олександр Костинський

Директор фільму: Іван Мазепа

Оператор: Анатолій Гаврилов

Композитор: Яків Лапинський

Дивіться «І сестра їх Либідь» на сайті та анімаційному ютуб-каналі Довженко-Центру.