Головна Культура

Мультфільм тижня від Довженко-Центру: “Кримська легенда”

Довженко-Центр продовжує програму «Мультфільм тижня» і у третьому випуску повертає після багатьох років забуття раніше недоступний мультфільм «Кримська легенда» 1969 року.

Це анімаційна варіація народних сказань від режисерки Алли Грачової про виникнення Аюдаг (Ведмідь-гори). Про анімацію та роботу з плівкою розповість Олена Сердцева, головна спеціалістка фільмових матеріалів Фільмофонду Довженко-Центру.

Мінімалістичне майже графічне художнє втілення підкреслюють ліризм історії про любов, втрату та довгі очікування. Алла Грачова на студії мала репутацію режисерки мультфільмів для дітей. Героями її повчальних та зворушливих історій ставали переважно тварини. Режисерка створила цілий бестіарій з ведмедиків, їжачків, котиків та інших милих тваринок. “Кримська легенда” — перша спроба Алли Грачової зняти мультфільм для більш дорослої аудиторії. Місцеві ведмеді тут виглядають реалістично та загрозливо, а їхній вожак — справжнім тираном.

Художник картини Радна Сахалтуєв здебільшого спеціалізується на гротеску та іронічних карикатурах, які він створював у співавторстві з режисером Давидом Черкаським. У цьому мультфільмі він працює у зовсім нетиповому для себе стриманому стилі. Простий, але елегантний малюнок твориться лише кількома основними кольорами, підкреслюється гірський рельєф Криму, з кадру прибираються усі зайві деталі. Інший художник “Кримської легенди”, Генріх Уманський, через 11 років намалює одного з найбільш впізнаваних персонажів української анімації — Капітошку.

Дивіться «Мультфільм тижня» на сайті та підписуйтесь на анімаційний ютуб-канал Довженко-Центру.