Головна Культура

Мультфільм тижня від Довженко-Центру: “Страшна помста”

Довженко-Центр продовжує щотижневу анімаційну програму. Восьмий випуск «Мультфільму тижня» представляє художник-мультиплікатор Станіслав Сантімов, автор містичних анімацій, серед яких мультфільм «Сурогат» (2021), що увійшов до кіноальманаху «Українська нова хвиля. Перезавантаження» 2021 року.

Стас поділився своїми враженнями від екранізації повісті Миколи Гоголя «Страшна помста» режисера Михайла Тітова, однієї з найбільш химерних і недооцінених робіт творчого об’єднання художньої мультиплікації «Київнаукфільм».

Мультфільм повертається до глядача у раніше недоступній українській версії.

Екранізація однойменної повісті Миколи Гоголя, створена одним з ключових майстрів української химерної анімації Михайлом Тітовим.

Козака Івана за відвагу відзначили дуже високою нагородою. Але його побратим козак Петро через велику заздрість забрав нагороду, скинувши Івана та його сина у провалля. Страшною зрадою Петро накликав на себе і весь свій рід небачене прокляття.

Режисер Михайло Тітов, екранізуючи одну з найпохмуріших повістей Гоголя, експериментує з різними анімаційними техніками. Традиційна мальована анімація і живопис по целюлоїду тут поєднуються з так званим методом “еклеру”, коли сцену попередньо знімають за участі живих акторів. Копія мультфільму зберігається у Фільмофонді. Українська версія заново відсканована Кінолабораторією Довженко-Центру у 2022 році.

Студія Київнаукфільм, 1988 р.

Сценарій: Михайло Тітов

Художниця: Ніна Гузь

Композитор: Володимир Бистряков

Оператор: С. Максимович

Думу співає Микола Литвин

Дивіться «Мультфільм тижня» на сайті та підписуйтесь на анімаційний ютуб-канал Довженко-Центру.