Головна Культура

Мультфільм тижня від Довженко-Центру: «Тополя»

Довженко-Центр продовжує програму «Мультфільм тижня», і у п’ятому випуску найвідоміша українська режисерка лялькової анімації Валентина Андріївна Костилєва розповість про особливості техніки об’ємної анімації та представить свою роботу «Тополя» (1996) – екранізацію балади Тараса Шевченка.

Хто ж викохав тонку, гнучку
В степу погибати?
Постривайте — все розкажу.
Слухайте ж, дівчата!

Молода селянка закохується у козака, але той поїхав на війну. Дівчина все ще сподівається, що він повернеться, натомість її матір підшукала для неї іншу партію — старого багатія. Нещасна не хоче йти заміж і звертається за допомогою до ворожки. Та говорить, що передчувала її прихід і дає дівчині чаклунське зілля. Якщо випити його на світанку і коханий живий, він має з’явитися, коли ж ні, – навіть ворожка не наважується сказати, що станеться з дівчиною.

Екранізуючи баладу Тараса Шевченка «Тополя» (1839), режисерка Валентина Костилєва звертається до методу лялькової анімації. Надзвичайно тонко й деталізовано вона показує емоції персонажів, – здається що в певних моментах лялька справді плаче чи переживає відчай та жах. Також відчутно, що в композиційному вирішенні деяких сцен автори фільму відштовхувалися від графіки Тараса Шевченка.

Дивіться «Мультфільм тижня» на сайті та підписуйтесь на анімаційний ютуб-канал Довженко-Центру.

“Укранімафільм”, 1996 р.

Сценарій: Валентина Костилєва, Наталя Гузєєва

Художниця: Оксана Карпус

Композитор: Олег Кива

Операторка: Світлана Нові