Головна Культура

Мультфільм тижня від Довженко-Центру: «Зустріч»

Довженко-Центр продовжує програму «Мультфільм тижня» і у десятому випуску дивимось науково-фантастичний фільм «Зустріч», який режисер Михайло Тітов та художниця Ірина Смірнова творять на межі анімаційного та художнього кіно.

Про незвичайний візуальний стиль мультфільму розповість Альона Пензій, кінознавиця Довженко-Центру.

Науково-фантастичний фільм про те, як іншопланетянин отримує завдання вступити у контакт з представником земної цивілізації, щоб з’ясувати, чи вірить людство у можливість існування позаземного життя. Випадкова зустріч відбувається у рибальській хижі, об’єкті «Хата». Після короткої розмови з місцевим рибалкою представник планети Аа-Ла поспішає відзвітувати до космоцентру.

«Зустріч» — перша режисерська робота майстра химерної анімації Михайла Тітова. Режисер у своїй творчості неодноразово звертався до містичних і науково-фантастичних тем, розрахованих на дорослу глядацьку аудиторію. Художній стиль багатьох його робіт на межі між анімаційним та художнім кіно. «Зустріч» виконана у цікавій художній манері з використанням тотальної анімації, яка вигадливо передає іншопланетний рух та реакцію на земну гравітацію.

Копія мультфільму зберігається у Фільмофонді. «Зустріч» повертається до глядача у раніше недоступній українській версії. Українська версія заново відсканована Кінолабораторією Довженко-Центру у 2022 році.

Студія Київнаукфільм, 1984 р.

Сценарій: Володимир Заєць

Художниця: Ірина Смірнова

Оператор: Олексій Мухін

Дивіться «Мультфільм тижня» на сайті та підписуйтесь на анімаційний ютуб-канал Довженко-Центру.