Головна Культура

Мультфільм тижня від Довженко-Центру

У новій програмі Довженко-Центр, а також запрошені гості, будуть розповідати про непересічну українську анімацію. Для цього Кінолабораторія та Фільмофонд наново сканують плівку та шукають українські версії мультфільмів.

У першому випуску пропонується подивитись маловідому анімаційну роботу Володимира Гончарова «Джордано Бруно» (1984), яка повертається до глядача у хорошій якості та з українським звучанням. Представляє мультфільм кінознавиця Альона Пензій.

Дивіться «Мультфільм тижня» на сайті Довженко-Центру  та на анімаційносу ютуб-каналі.

“Джордано Бруно”, 1984 р.
Реж. Володимир Гончаров
“Київнаукфільм”

Перед судом інквізиції Джордано Бруно зустрічається з таємничим чоловіком, який пропонує йому зректися своїх ідей в обмін свободу. Аргументи незнайомця вагомі й переконливі, та для того, хто вірить у нескінченність Всесвіту, вогонь інквізиції — це вогонь безсмертя. Хто ж прийшов до Джордано в останні години його життя: диявол, бог чи здоровий глузд?

У цій статичній, проте напруженій картині, динаміка передається у невластивий для анімації спосіб, через внутрішньокадровий монтаж та зіставлення різних крупностей та ракурсів.

Художницею цього фільму є Ніна Гузь, яка співпрацює з Гончаровим практично на всіх його фільмах. У візуальному рішенні картини автори надихались роботами загадкового і непересічного художника доби відродження Маттіаса Грюневальда. Режисер анімаційного кіно Володимир Гончаров також працював художником у журналі «Перець».