Головна TV

НА КАНАЛІ «ДОМ» ПРЕМ’ЄРА КУЛІНАРНОГО ПРОЄКТУ «ХРІН ТА РЕДЬКА»

На каналі «Дом» стартував кулінарно-патріотичний проєкт власного виробництва «Хрін та редька» з Юлією Мінчевою, який виходить в ефір щонеділі об 11:00.

«Хрін та редька» – корисний і пізнавальний проєкт про локальні українські продукти та страви, які з них можна приготувати. На затишній кухні Юлія Мінчева  готує смаколики, що були на столах українців 100 – 200 років тому, а також знайомить глядачів з рецептами нових страв з наших улюблених продуктів. Ведуча розповідає цікаві факти і традиції, пов’язані з кожним продуктом чи стравою.

У кожному випуску «Хріну та редьки» є постійна рубрика «Поради нутриціолога», яку веде Анастасія Глобородько. Вона розповідає, чим корисний кожен продукт, з якими продуктами його варто поєднувати та як краще вживати, щоб він приносив людині максимальну користь.

Також просто на вулицях українських міст команда проєкту проводить міні-опитування українців, що вони знають про буряк, квасолю, хрін, часник, гарбуз, редьку, картоплю, кукурудзу, бринзу, горіхи та інші продукти багатонаціональної української кухні.

«Героїнею» першого випуску «Хріну та редьки» стала бринза, яку називають в Україні «золотом Карпат», а в Рахові на Закарпатті навіть проводять спеціальний фестиваль «Гуцульська бринза». Бринза може бути дуже різною, страви з неї надзвичайно популярні не лише в Карпатах, а й на Півдні України, особливо в тих регіонах, де  є велика спільнота болгар. «Традиції приготування бринзи часто тримаються в секреті, і в кожній родині вони передаються з покоління в покоління», – розповідає Юлія Мінчева.

З бринзи Юлія Мінчева приготувала дуже популярну на півдні України міліну, або баницю, та фритату зі шпинатом. Нутриціолог Анастасія Голобородько розповіла, що бринза – один з найдавніших продуктів у раціоні людини. Вона містить багато кальцію та фосфору, у неї гарний склад амінокислот. Бринза дуже корисна в раціоні дітей, водночас, це висококалорійний продукт, тому стравами з бринзи краще не зловживати. Оптимально для здоров’я їсти страви з бринзи маленькими порціями і не вживати її разом із цукром.

Дивіться проєкт «Хрін та редька» на каналі “Дом” щонеділі об 11:00, а також на сайті та на YouTube-майданчику каналу “Дом“.