Головна TV

НА КАНАЛІ “ДОМ” — ПРЕМ’ЄРА КУЛЬТУРОЛОГІЧНОГО ПРОЄКТУ #МУЗ_ОБОРОНА

У вихідні,  17 і 18 вересня, о 17:30 на каналі “Дом” стартує культурологічний проєкт власного виробництва #Муз_Оборона про історію створення пісень, народжених війною.

Українці недарма є одним із найспівочіших народів світу. Радість і гнів, кохання й журбу, кожну нашу емоцію ми вміємо передати через пісню. Сьогодні, коли країна б’ється з російською навалою, музика й пісня стали ще одним фронтом нашої боротьби, ще однією лінією захисту. Наші музиканти не припиняють співати про те, що болить, піднімати бойовий дух, оплакувати полеглих, шанувати героїв, підтримувати, єднати, допомагати, через пісню знайомити світ з Україною і створювати нові композиції з вірою в перемогу та незламність нашого народу.

Державу будує військо й мистецтво. Вони йдуть пліч-о-пліч. Військові захищають мистецтво, щоб мистецтво розповіло про справжніх героїв, — говорить герой першого випуску нового проєкту каналу “Дом” Артем Лоік.

Від початку повномасштабного вторгнення музичні гурти та виконавці створили десятки пісень про події, що відбуваються на наших очах. #Муз_оборона — проєкт власного виробництва телеканалу “Дом”, де глядачі з перших вуст зможуть дізнатися історію написання пісні, почути про особистий досвід війни кожного співака чи співачки. Часто це будуть важкі історії, але вони дають натхнення працювати й творити навіть у найскладніші часи. У студії #Муз_оборони артисти самі, без ведучих, розповідатимуть свою історію та виконуватимуть свої воєнні твори.

Героями прем’єрних випусків #Муз_оборони стали Артем Лоік та Абіє, які співають разом вже п’ять років,  і лідер гурту “Друга ріка” Валерій Харчишин. Вони розповіли, де і як зустріли війну, про свої втрати, переосмислення минулого та повернення до творчості.

Я відчуваю, що у кожного є свій фронт. Я дуже багато написав за ці місяці. Я випускав тільки те, що знайде відгук не лише в мене, але  і  в людини, яка взагалі не слухає реп, якій зараз важко. Я орієнтувався на військових, і це було вперше. Наприклад, в Лютує я передав ситуацію дружини й чоловіка, коли вони розлучаються під час війни. А Не червона рута з’явилась після Бучі. Я хотів, щоб вона викликала спротив, гнів, але водночас, щоб і підживила людей, військових. Бо солдати йдуть на передову, і я хотів дати їм той потрібний заряд енергії, говорить Артем Лоік.  

Валерій Харчишин розповів про свої почуття, коли його старший син повідомив, що піде служити, про те, як змінились їхні взаємини. “До мене підійшов мій старший, покликав мене нагору і сказав: Я піду в ЗСУ. Для мене це було дуже несподівано. Я намагався не плакати, триматися як батько і не заплакати. Я сказав: Ти дорослий, сину. Це твоя країна і це твій вибір. Коли я побачив його втретє після початку служби, до мене вийшов мужній чоловік. Мужності в його очах було більше, ніж у моїх”,  — говорить музикант.

Також лідер гурту “Друга ріка” пригадав, як у перші дні війни насмагався звертатися до родичів, знайомих, колег у Росії, навіть записав відео російською мовою, але швидко зрозумів марність цього, адже українці та росіяни — дуже різні. Цю різницю Валерій Харчишин передав у композиції “Чи ти чув”. Пісню, створену спільно з Ростиславом Домішевським, гурт “Друга ріка” вперше виконав у квітні і присвятив захисникам “Азовсталі” та всім маріупольцям.

Словами цієї пісні фактично говорив один з воїнів Азовсталі. Він говорив про відмінність росіян від нас. Що ми вміємо жити, чути, любити, бачити. В цьому різниця. Для мене співати зараз — це значить, що я живу тут і тепер, — говорить Валерій Харчишин.

Дивіться програму #Муз_оборона на каналі “Дом” щосуботи та щонеділі о 17:30, а також на сайті та на YouTube-каналі “Дом.