Головна TV

На каналі «Дом» прем’єра пізнавального проєкту «Ліс рук!»

У суботу,  5 листопада, об 11:00 на телеканалі «Дом» відбудеться прем’єра пізнавального проєкту власного виробництва про українську літературу «Ліс рук!». Ведучим нового проєкту став Володимир Остапчук.

«Ліс рук!» – це вікторина, яка в легкій ігровій формі представляє небуденний погляд на життя і творчість найвідоміших українських письменників, доповнює знання, отримані зі шкільних підручників та уроків літератури. Її учасники – допитливі й небайдужі школярі середніх та старших класів з різних куточків України. Разом вони складають своєрідний «шкільний клас», у якому протягом 45 хвилин «уроку» шукатимуть відповіді на запитання експертів, розгадуватимуть ребуси, братимуть участь в ігрових постановках, а також самі ставитимуть експертам найнеочікуваніші запитання про українських класиків.

Кожен випуск «Лісу рук!» буде присвячений одному відомому українському письменникові чи письменниці і складатиметься з кількох тематичних блоків про їхнє життя та творчість, кохання, хобі, вподобання, корисні й не дуже звички. У кожному блоці діти даватимуть різні варіанти відповідей на запитання, і лише після того, як зможуть відповісти всі охочі, експерти озвучуватимуть правильний варіант і обов’язково доповнюватимуть його фактами, цікавими сучасним дітям.

«Сьогодні спостерігаємо хвилю інтересу до української культури й літератури і серед самих українців, і серед іноземців. Ми б дуже хотіли використати цю хвилю, щоб по-новому відкрити наших класиків для такого непростого глядача, як підліток. Це той вік, коли визнані авторитети часто не мають значення, але з іншого боку, саме ті, хто став важливими для нас в юності, формують нас. І якщо «Ліс рук!» допоможе увійти до цього кола нашим класикам – вважатиму задачу виконаною. Втім, переконана, наш проєкт буде цікавий не лише школярам, а й усім, хто хоче знати трішки більше про українських письменників», – говорить генеральна директорка державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України», до складу якого входить телеканал «Дом» Юлія Островська.

Ведучим нового проєкту каналу «Дом» став доброзичливий і дотепний Володимир Остапчук. Він не лише ставитиме дітям запитання, даватиме слово для відповіді та рахуватиме оцінки, а й братиме участь у несподіваних перевтіленнях, підтримуватиме учасників, дискутуватиме з експертами, ділитиметься власним шкільним досвідом вивчення української літератури.

«Працювати з дітьми, з їхньою безпосередністю, цікавістю, категоричністю –той ще виклик. Сподіваюсь, мені вдалося налагодити наш контакт у студії. Бо «Ліс рук!» зачепив мене не тільки як ведучого, а і як людину з дипломом вчителя і хай незначним, але досвідом викладача. Знаєте, захотілось зробити урок української літератури таким нестандартним і пізнавальним, щоб діти відчули наших класиків ближчими до себе, сучасними, модними, топовими, як зараз кажуть. Щоб не запитували, а навіщо нам це все, а розуміли, чим більше ви читатимете українську літературу, тим краще ви знатимете себе. Мені здається, це важливо», – говорить ведучий каналу «Дом» Володимир Остапчук.

Прем’єрний випуску нового проєкту телеканалу «Дом» буде присвячений Лесі Українці, її силі волі, надзвичайній активності і вмінню ще з дитинства ставити глобальні цілі та досягати їх. Скільки мов знала Леся Українка і скільки країн відвідала? Чи заможною була родина Косачів і куди витрачали гроші батьки Лесі? Яким був її перший вірш та чому на банкноті в 200 грн. зображено ясень і Луцький замок? Чи була Леся Українка модницею, які розваги їй подобались і скільки разів вона закохувалась? Які твори Лесі були під забороною і в царській росії і в Радянському Союзі? Відповіді на ці та інші запитання шукатимуть школярі в першому випуску «Лісу рук!». Але ще вони самі ставитимуть дуже несподівані запитання експертам. Одне з них: чому Леся Українка не зреклася російського громадянства? Всі відповіді вже цієї суботи об 11:00 на каналі «Дом».

Дивіться проєкт «Ліс рук!» з Володимиром Остапчуком на каналі “Дом” щосуботи об 11:00, а також на сайті та на YouTube-майданчику каналу “Дом.