Головна Культура

На Львівщині 30 родин переселенців отримали власну домівку

20 листопада в селі Неслухів Новояричівської громади Львівської області після реновації відкрили гуртожиток, в якому оселилися 30 сімей внутрішньо переміщених осіб, що втратили житло через війну. 

Відбудовою помешкання займався благодійний фонд «Запорука» за підтримки італійських партнерів-фундацій Soleterre Onlus , Rosa Pristina та Fondazione Prosolidar

Реконструкцію вдалося провести за 5 місяців та повністю відновити занедбане приміщення площею 950 м2. Тепер в гуртожитку є 30 окремих квартир-студій з кухнею та ванною кімнатою. Кожна така кімната вмебльована та обладнана необхідною побутовою технікою. Також відремонтовані місця загального користування і облаштовано сучасний дитячий майданчики, медпункт.

Вартість проєкту — 17 млн гривень. Додаткових 2,7 млн гривень з обласного бюджету виділила Львівська РВА. Ці кошти було використано на заміну покрівлі будівлі.

Після початку повномасштабної війни Новояричівська селищна громада на Львівщині вже знайшла прихисток для понад 2 000 українців з окупованих територій та гарячих точок. Серед переселенців – 580 дітей.

За словами засновниці та президентки фонду «Запорука» Наталії Оніпко, ідея створити житло на базі вже наявного житлового фонду, який простоює, виникла завдяки історії підопічної родини з Краматорська. Мати з чотирма дітьми потребувала окремого житла після закінчення лікування сина з онко в Львові. Тож саме для таких сімей і було запущено проєкт із реконструкції.

«Нарешті нам є куди повертатися. І тут, в Неслухові, так затишно. Це головне. Перше, що зроблю — перестановку. Щоб відчути себе господарем. На новосілля стільки місцевих зібралося. Тепер і ми, виходить, місцеві»,  — розповідає Сергій, батько багатодітної родини з Харкова. Чоловік у Львові лікує одного зі своїх молодших синів  — 10-річного Микиту, хворого на рак. Тож власний простір для сім’ї дуже важливий.

«Моїм хлопцям тепер буде де гратися, а мені є де хазяйнувати. Тут є все, що треба для життя. Навколо люди гарні. Озеро поряд»,  — ділиться Оксана, мати двох маленьких синів.

«Подарувати відчуття дому. Саме цього ми прагнули. Щоб люди, яких війна не пошкодувала, нарешті зупинилися і видихнули, знаючи, що мають дах над головою», — додає засновниця та президентка «Запоруки» Наталія Оніпко.

Благодійний фонд «Запорука» 14 років підтримує родини онконедужих дітей і створює умови, аби сім’ї були разом під час лікування. Із 2009 року фонд надавав можливість безкоштовно проживати у центрі «Дача» 1300 дітям-пацієнтам Національного інституту раку та Охматдиту в Києві.

Основні напрями діяльності «Запоруки» під час війни:

  • евакуація підопічних у відносно безпечні українські клініки та за кордон, їхня фінансова та психологічна підтримка;
  • забезпечення українських лікарень (національних, регіональних, прифронтових) медикаментами, обладнанням, реанімобілями, фахівцями;
  • психологічний супровід та реконструкція житла для родин, яких війна позбавила дому;
  • гуманітарна допомога громадам, які прихистили вимушених переселенців.

Долучитися до збору в межах кампанії «ДІМ» благодійного фонду «Запорука» можна за посиланням.