Головна TV

На телеканалі 2+2 – прем’єра другого сезону проєкту «Українські палаци. Золота доба»

10 грудня об 11:30 на телеканалі 2+2 відбудеться прем’єра історичного проєкту «Українські палаци. Золота доба» про життя і діяльність власників українських палаців, частково зруйнованих у ХХ столітті.

Щонеділі в ефірі каналу 2+2 виходитимуть два випуски програми.

«Українські палаци. Золота доба» – документальний цикл, у рамках якого автори разом з істориками, архітекторами з 3D реконструкцій і спеціалістами VFX відтворюють початковий вигляд маєтків та розкривають їхню історію, яку намагалися стерти за часів СРСР. Командою проєкту були знайдені унікальні артефакти, що свого часу належали власникам палаців.

«Я впевнений, що зараз, під час війни, ми повинні створювати більше подібних проєктів, більше говорити про історію. Вона багато чого пояснює у наших відносинах з росією, – коментує ведучий і продюсер проєкту Акім Галімов. – Століттями росія витрачала величезні ресурси на знищення української історії, і цей факт чудово пояснює – у чому її важливість. Історія формує ідентичність, наш український вимір – це те, за що наша країна воює сьогодні».

У новому сезоні глядачі почують вражаючі історії восьми власників палаців, життя яких приховує багато таємниць і загадок. Зокрема, у циклі розкажуть про маєток давнього козацького роду Кочубеїв у Диканьці на Полтавщині, колишню резиденцію останнього представника князівського роду Вишневецьких у Тернопільській області, а також борця за скасування кріпацтва Григорія Ґалаґана та його палацу в Сокиринцях на Чернігівщині. Один із випусків присвячений палацу відомого козацького роду Миклашевських у селі Біленьке Запорізької області. У 19 столітті Андрій Миклашевський знайшов тут скіфські скарби і, всупереч правилам імператорської комісії, подарував їх місцевим музеям.

«Майже половина палаців, що ми відібрали для цього сезону, були збудовані потужними козацькими аристократичними родами. У самому формулюванні «козацька аристократія» закладена дуже цікава історія, бо за радянської доби пропаганда створювала інший образ козаків – простих вояк на конях з українського степу. Ми хотіли показати іншу, стерту історію України. Розповісти, як жила наша еліта, як вона впливала на розвиток країни та формування української ідентичності», – розповідає Акім Галімов.

Знімання проєкту проходили цього року у восьми областях: Полтавській, Чернігівській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Волинській, Запорізькій і Житомирській.

За словами Акіма Галімова, знімальний процес зазнав змін через обмеження, пов’язаних з воєнним станом:

«По-перше, деякі об’єкти, наприклад палац у селі Біленьке Запорізької області, знаходяться в безпосередній близькості від тимчасово окупованих територій. Через це під час роботи нам доводилося вживати особливих безпекових заходів. До того ж важливою складовою проєкту є аерозйомка, ці кадри допомагають нам у створенні 3D моделей палаців. Через воєнний стан спочатку у нас була заборона на польоти над усіма об’єктами, згодом над деякими маєтками на заході літати дозволили. Там, де не дозволили, ми придумували, як її замінити. Але ми з розумінням ставимося до всіх обмежень. Безпека сьогодні має бути на першому місці».

Шеф-сценарист проєкту: Руслан Шаріпов. Режисерка: Дарія Саричева. Продюсери: Станіслав Зурахов, Анна Шмуляр, Юліан Акулов.

Другий сезон історичного документального циклу «Українські палаци. Золота доба» створено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

З 10 грудня дивіться новий сезон історичного проєкту «Українські палаци. Золота доба» щонеділі на телеканалі 2+2!