Китайський анімаційний фільм Ne Zha 2 встановив рекорд, ставши найкасовішим анімаційним фільмом у світі, зібравши 12,3 млрд юанів (1,7 млрд доларів). Його тріумф викликав хвилю національної гордості, а також гостру критику голлівудських блокбастерів, зокрема “Капітана Америки: Новий світ”, якого китайські глядачі закликають бойкотувати.
Про це повідомляє BBC.
Фільм Ne Zha 2, заснований на китайській міфології, став справжнім культурним феноменом. Його успіх перевершив навіть попередніх рекордсменів, таких як “Битва на озері Чанцзінь” (2021), що була патріотичним історичним фільмом про Корейську війну. Водночас цей касовий рекорд було встановлено в період економічного спаду в Китаї, що лише посилило гордість за досягнення місцевої кіноіндустрії.
Більше 99% касових зборів Ne Zha 2 припадають саме на Китай, що свідчить про його надзвичайну популярність серед місцевої аудиторії. Водночас у Північній Америці, куди фільм вийшов у прокат цього місяця, він отримав обмежену кількість сеансів, що викликало невдоволення китайських глядачів.
Бойкот “Капітана Америки” та націоналістичні гасла
На тлі успіху Ne Zha 2 китайські користувачі соцмереж почали активно висловлювати своє негативне ставлення до голлівудських фільмів, зокрема до “Капітана Америки: Новий світ”. У соцмережах набуло популярності гасло: “Мені байдуже, чи виживе Ne Zha 2 за кордоном, але “Капітан Америка 4″ має провалитися в Китаї”.
Китайські медіа та коментатори в соцмережах зловтішаються з того, що новий фільм Marvel зібрав у Китаї лише 10,6 млн доларів, що є дуже низьким показником для Голлівуду в цій країні. Дехто вважає це символом падіння американської культури, стверджуючи, що “США не мають справжніх супергероїв і не є миролюбною державою”.
Деякі кінотеатри в Китаї навіть вирішили обмежити покази “Капітана Америки”, аби дати більше екранів для Ne Zha 2. Цей рух підтримали багато користувачів соцмереж, які купують квитки на китайський фільм по кілька разів, аби підняти його касові збори.
Агресія в соцмережах та реакція на критику
Успіх Ne Zha 2 породив не лише патріотичний ентузіазм, а й хвилю критики проти тих, хто не поділяє загального захоплення.
Деякі глядачі, які висловлювали скептичні думки щодо сюжету, гумору або антифеміністичних елементів фільму, зіткнулися з агресивною реакцією в соцмережах. Їх звинувачують у роботі на “іноземних конкурентів” або бажанні отримати популярність за рахунок критики.
На платформі Xiaohongshu (китайський аналог Instagram) з’явилися дописи із закликами “захищати Ne Zha 2 від ненависників”. Дехто вважає, що критика фільму є частиною скоординованої атаки Голлівуду або конкурентів усередині китайської кіноіндустрії.
Втім, дехто з китайських користувачів все ж висловлює занепокоєння щодо політизації кінематографа. Один з найпопулярніших коментарів у соцмережах зазначає: “Ne Zha 2 став культурним феноменом, але це не зовсім позитивно. Будь-яка критика сюжету прирівнюється до непатріотичності, а глядачів змушують воювати між собою, замість того щоб обговорювати сам фільм”.