Головна Культура

Нацвідбір 2025 – гурт Molodi: Ми хотіли розповісти про дім через образ моря

Фінал національного відбору на “Євробачення 2025” відбудеться 8 лютого. Суспільне Культура розповідає про артистів, які потрапили у короткий список. Попгурт Molodi виступить у фіналі цьогорічного нацвідбору під номером 3. Матеріал засновано на інтерв’ю та публікаціях Суспільне Культура і Радіо Промінь.

Про гурт Molodi

Свій бойзбенд хлопці технічно заснували ще у 2020 році там, у Маріуполі. Проте перша пісня на стримінгах з’явилась лише через два роки — у 2022-му, коли хлопці переїхали до Києва.

Molodi випускають альтернативну попмузику, домішуючи в неї елементи електроніки, і звучить це доволі свіжо та сучасно.

Кирило — вокаліст гурту, також деколи гітарист. Ваня — барабанщик та беквокаліст. Усю музику хлопці створюють удвох: тексти пишуть спільно, Кирило відповідає за аранжування, а Ваня — за зведення.

До речі, коли хлопці вчились у технікумі (на електриків, до речі!), Ваня грав у одному гурті з учасником лонгліста Enleo. Хлопці й досі спілкуються та дружать, а також добре знайомі й з іншою фіналісткою нацвідбору Машею Кондратенко.

За час свого існування Molodi випустили вже 13 синглів. Утім, хлопці виправдовують це тим, що досі не зупинилися на одному звучанні.

Molodi є підписантами лейблу Makko Music, де також представлені Мішель Андраде та Островський.

Molodi є авторами своїх пісень, атакож пишуть музику для інших артистів, серед яких Мішель Андраде, Ostrovskyi, Love, Mary, вони співпрацювали з Enleo та Mayorova.

Найпопулярніша пісня гурту “Не забуду” присвячена рідному Маріуполю. А пісню “Живу наполовину” Molodi присвятили зниклому безвісти батькові Кирила.

Національний відбір на “Євробачення” став для гурту не лише музичним змаганням, а й важливою платформою для представлення потужних меседжів. Артисти прагнуть нагадати світові про незламність України, розповісти історію, яка передає, як війна змінює людські долі, та донести послання про важливість не втрачати надію навіть у найтемніші часи.

Про пісню My Sea

Іван: Коли ми писали цю пісню, ми лише думали про те, що хочемо піти на національний відбір на “Євробачення”. Ми чітко розуміли, що пісня повинна бути дуже особистою, тому прискіпливо прописували кожен рядок, щоб максимально точно передати наші емоції. Найболючіша тема нашого життя — це втрата рідного дому.

Ми прагнули розповісти нашу історію, але зробити це не прямолінійно. Хотілося сказати про це так, щоб вона торкнулася кожного, даючи людям з іншою історією змогу відчути цю емоцію.

Через “Наше море” ми передали відчуття втрати дому й ідею того, що навіть якщо твій дім фізично відібрали — він продовжує жити всередині тебе. Це основна ідея, яку ми вклали в цю пісню.

Кирило: My Sea для нас дорівнює дім. Ми хотіли розповісти про дім через образ моря. Це відчуття дому завжди є в моєму серці, і саме воно надає мені сил не зупинятися й рухатися далі. Море — це спогади, спокій.

Іван: Усі близькі люди, вся твоя родина — це теж твоє море. І навіть якщо ти їх втратив, вони все одно живуть у твоєму серці.

Участь у національному відборі для нас величезний крок уперед. Ми відчуваємо, що ми виросли, як артисти й що наша робота приносить плоди. Це велика відзнака, яка показує, що ми розвиваємося і гідні бути тут. Цей досвід також є потужним стимулом для вдосконалення.


Гурт Molodi в ефірі на Радіо Промінь. Cуспільне/Анастасія Мантач

Поради досвідчених артистів і продюсерів, зокрема Тіни Кароль, допомагають нам помічати свої слабкі сторони, переосмислювати свої підходи та вдосконалювати нашу музику. Ми бачимо, як стаємо кращими щодня і це мотивує нас ще більше працювати над собою.

Для нас це не лише зростання, але й можливість гучно заявити про себе, донести свою думку і стати ближчими до своєї аудиторії.

Іван: Наша місія — розказувати всьому світу і всій Європі нашу історію, яку просто зараз проживають майже всі українці. І ми прагнемо робити це, не порушуючи правил конкурсу, але так, щоб нас усі зрозуміли. Це наша місія як українців і як маріупольців.