Головна Кіно

НАЙВИДАТНІШІ ВТІЛЕННЯ ЄЛИЗАВЕТИ II У КІНО

ФОТО З САЙТУ GETTY IMAGES

За 70 років правління королева Єлизавета II стала не лише знаковою частиною світової політики, але й визначною особистістю в попкультурі. ЇЇ постать неодноразово зображували на екрані десятки актрис, їй присвячували пісні, витвори мистецтва й навіть колекції одягу.

Пам’яті королеви Єлизавети II, яка пішла з життя у віці 96-ти років, згадуємо найяскравіші втілення Її Величності у кіно.

 Клер Фой

Перший сезон, сцена весілля Єлизавети та її чоловіка, принца Філіппа
ФОТО INSTAGRAM THECROWN

Автори серіалу “Корона” мали багато суперечок із королівською родиною через сюжетні повороти та надмірний драматизм. Однак, за що їм не можна дорікати, так це за вибір касту. У перших сезонах молоду Єлизавету II зіграла британська акторка Клер Фой. Вона втілила сходження королеви на престол, а також початок її правління.

Олівія Колман

Колман грала королеву упродовж 3-4 сезонів серіалу

У наступних сезонах роль правительки Великої Британії та країн Співдружності Netflix довірив лауреатці “Оскар” Олівії Колман. Її талант допоміг втілити період правління Маргарет Тетчер, а також початок стосунків принцеси Діани та принца Чарльза. За цю роль Колман отримала “Єммі” та “Золотий глобус”.

Імельда Стаунтон

Поки невідомо, чи охопить серіал останні дні життя Єлизавети II

У фінальних сезонах серіалу, який все ще не завершено, королеву зіграла британська акторка й співачка Імельда Стаунтон, відома за роллю Долорес Амбридж у п’ятому фільмі саги про Гаррі Поттера.

Хелен Міррен

Хелен Міррен після цієї ролі мала аудієнцію у королеви
ФОТО GETTY IMAGES

Біографічна стрічка “Королева” розповідає про життя монаршої родини у перші дні після трагічної загибелі принцеси Діани. Роль Єлизавети II принесла головній акторці Хелен Міррен Оскар, що, власне, говорить саме за себе.

Стелла Гонет

Роль Гонет не лишилася без уваги фанів королівської родини
ФОТО КАДР З ФІЛЬМУ

І хоча у стрічці “Спенсер: Таємниця принцеси Діани” увага була прикута до Крістен Стюарт, яка, за оцінками критиків, блискуче втілила образ Леді Ді, шотландську актрису Стеллу Гонет легко можна сплутати з її Величністю.

Жанетт Чарльз

Через зовнішню схожість, у фільмографії Жанетт щонайменше 7 ролей в образі Єлизавети II
ФОТО GETTY IMAGES

Британська акторка, у фільмографії якої не одна роль Єлизавети II. Серед знакових образів стрічка “Європейські канікули” 1985-го року.

Джейн Александер

Джейн Александер стала телевізійним втіленням Єлизавети II
ФОТО КАДР З ФІЛЬМУ

Американській акторці випало зіграти королеву Єлизавету II у байопіку про герцогів Кембриджських. Стрічка “Вільям і Кетрін: Королівський роман” вийшла на телебаченні у 2011-році.

Фрея Вілсон

Фрея (праворуч) порч із актрисою Хеленою Бонем Картер, яка зіграла маму Єлизавети
ФОТО КАДР ІЗ ФІЛЬМУ

Нині доросла, а у 2010-му 13-річна Фрея втілила на екрані маленьку Єлизавету у біографічному фільмі  “Король говорить” про батька її Величності, короля Георга VI.

Важко переоцінити слід, який Єлизавета II лишила по собі у світі. Всі ці ролі у кіно та серіалах лише незначна частина цього впливу. І хоча далі британський престол перейде її сину, принцу Чарльзу, у серцях мільйонів людей вона завжди залишиться Королевою.

ТЕТЯНА СУХАЧОВА

Джерело: ТАБЛОID