Головна TV

Народна артистка України Олена Хохлаткіна розповіла про життя після евакуації з Донецька

У програму “Точка опори” на каналі “Дом” з ведучою Світланою Леонтьєвою завітала акторка театру та кіно, народна артистка України Олена Хохлаткіна. У відвертому інтервʼю артистка розповіла про нове життя після евакуації з окупованого Донецька у 2014-му році та зізналася, що зрозуміла для себе після повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

15 років Олена Хохлаткіна була однією з провідних актрис Донецького національного академічного українського музично-драматичного театру, який змушена була залишити після окупації Донецька у 2014-му році. Тоді артистка переїхала до Києва і стала акторкою Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка.

“Щоб звикнути до нового життя та відчути свою точку опори, мені знадобилося 2 роки. Мені потрібно було знайти себе на новому місці та зрозуміти, що це, мабуть, назавжди. Що, мабуть, я ніколи вже не поверну мої фотографії, ікони та книжки з тієї квартири. Ми всі знаємо, що ніколи не кажи “ніколи”, але саме це дало мені сили залишити своє життя до 2014-го року в минулому і згадувати лише світле та з вдячністю”, – розповіла акторка Олена Хохлаткіна у програмі “Точка опори”.

Артистка зауважує – тоді думала, що ця евакуація ненадовго і скоро вони з родиною зможуть повернутися додому. Саме тому більшість речей відома родина залишила у покинутій квартирі. Минуло 9 років, і за цей час Олена Хохлаткіна звикла до багатьох речей, крім однієї:

“Я не змогла звикнути до того, що я бомж. У мене немає свого житла, немає свого місця сили, яку мені завжди давав тільки мій дім, мої речі, моя панорама з вікна. Зараз ми живемо в квартирі, господарі якої прекрасні люди, з початком повномасштабного вторгнення вони запропонували нам не сплачувати оренду, а зараз зробили знижку. Я їм дуже вдячна за все! Але ж ви розумієте, що це не моя квартира. Якими б прекрасними не були господарі – ти в гостях”, – поділилася артистка.

Із Донецька Олена Хохлаткіна виїхала влітку 2014-го року, коли все, навіть її рідний театр, став працювати під керівництвом так званої ДНР. Зараз акторка має визнання і роботу на столичній сцені та може дозволити собі обирати ролі.

Раніше я погоджувалася майже на всі ролі, мені було цікаво, адже я була новою людиною в цій сфері. Я була не кіноактрисою, і мені треба було вчитися працювати з камерою, знайти себе на майданчику, – коментує Олена Хохлаткіна. – Зараз потроху відроджується наша кіноіндустрія, я вже була на пробах. Від чогось відмовляюсь категорично, наприклад, від ролей матерів руських – дві пропозиції вже були, і я відмовилася. Крім того, були проби на закордонні проєкти: один – французького режисера, інший – режисерки з Латвії. Там ще йде визначальний період, але у мене є свої умови. Я одразу питаю, чи немає у їхній знімальній групі російських акторів? Зараз такі кардинальні зміни відбулися в мені, в нас, але я цьому дуже рада”.

Дивіться програму “Точка опори” зі Світланою Леонтьєвою щосереди о 21:00 на сайті каналу “Дом”, а також на YouTube-майданчику каналу.