Головна TV

Наталія Мосейчук відвідала Школи Супергероїв у Львові та Дніпрі

@georgy_kryuchenko

Телеведуча 1+1 та єдиного марафону новин, кураторка проєкту Школа Супергероїв Наталія Мосейчук вперше відвідала нову Школу у лікарні Святого Миколая у Першому медоб’єднанні у місті Львів. А далі вирушила у Дніпро, аби познайомитися з учнями та колективом тамтешньої Школи Супергероїв у обласній лікарні.

Радісну новину про відкриття першої Школи Супергероїв у місті Лева ведуча символічно повідомила торік у грудні в День Святого Миколая. А освітній простір у Дніпрі – відкривали онлайн у грудні 2021 році – діяли обмеження через коронавірус.

Попри війну і випробування хворобою українські діти не здаються, вчаться і здобувають нові знання, мужньо йдуть вперед. А проєкт стрімко розвивається та масштабується, і вже незабаром свої двері відчинить ще одна Школа Супергероїв – в Інституті раку в Києві. З 2021 року Школа Супергероїв є державною установою. Це велика перемога, якої Наталія разом з всією командою проєкту Право на Освіту, Школи Супергероїв, волонтерів, партнерів, однодумців досягли. Попри війну держава забезпечує школи, зокрема, заробітну плату вчителів.

Натхненником до створення та масштабування Шкіл Супергероїв для команди проєкту колись став Львів. Тепер у Львові Наталія Мосейчук не тільки познайомилась з учнями та батьками, неймовірними педагогами, медиками, а і долучилася до проведення уроків. Наталія має педагогічну освіту та диплом вчителя іноземної мови. Тому уроки англійської мови – для найменших учнів та урок історії – у середній школі – пройшли захопливо та цікаво. А ще разом з маленькими пацієнтами телеведуча взяла участь у квест-навчанні про різницю мрій та бажань. Найзаповітнішими, звісно, були перемога України та мир. Особливо вразила Наталію мрія Микити з Бахмута про відбудову міста. На пам’ять про зустріч телеведуча отримала картину з відбитками долоньок маленьких пацієнтів. Вчаться у Школі – майже 200 маленьких пацієнтів.

“Дітям важливо мати вікно у світ. І коли вони потрапляють у лікарню – це новий досвід, що лякає. Тому поруч має бути щось зі звичайного життя – вчитель і школа, книжка, казка. Все це дає Школа Супергероїв” – поділилася враженнями Наталія Мосейчук, яку у Школі Супергероїв називають хрещеною мамою.

@georgy_kryuchenko

У Дніпрі – не менш насичена програма – урок української літератури у 7 класі біля ліжка дитини, урок «Я досліджую світ» в початковій школі освітнього центру. А далі разом з маленькими пацієнтами Наталія долучилася до створення дерева життя, залишивши символічне побажання.

У Дніпрі наразі працює 2 Школи Супергероїв, Наталія побувала в освітньому просторі в лікарні «Комунальне підприємство «Регіональний медичний центр родинного здоров’я» Дніпропетровської обласної ради». Освітні послуги надаються дітям, які проходять лікування у 7 відділеннях лікарні. Понад 160 дітей стали учнями школи. Є й дошкільне відділення. Облаштована всім необхідним: ігрова зона і для відпочинку, мінібібліотека, парти, мультимедійний комплекс із планшетами для кожної дитини та головне, вихователі та вчителі з великим та добрим серцем. Педагогічний колектив налічує 16 вчителів. У 2021 році вчителька зі Школи Супергероїв у Дніпрі Тетяна Вакулюк стала переможницею особистої номінації Наталії Мосейчук Вибір Серцем в межах Всеукраїнської премії Global Teacher Prize Ukraine.

“Тут прекрасний колектив. Люди від Бога. Велика удача цей колектив. Видно з порога. Враження – теплі. Дуже людяно. Спасибі за можливість побувати в школі”, – розповіла Наталія Мосейчук.

Наразі в Україні 11 Шкіл Супергероїв. Працюють у Львові, Житомирі, Києві, Дніпрі, Харкові.