Головна АЗОВ 22

НЕДОПУЩЕННЯ СУДИЛИЩА НАД ЗАХИСНИКАМИ “АЗОВСТАЛІ”: УКРАЇНА ПОДАЛА ТЕРМІНОВЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ЄСПЛ

У спільній заяві Мін’юсту та Міністерства закордонних справ Україна вимагає вжиття термінових заходів щодо недопущення використання українських захисників у будь-якого роду так званих “трибуналах” та інших показових судилищах, зрежисованих російськими загарбниками.

Сьогодні, 23 серпня, Україна подала заяву з низкою нових термінових вимог у порядку Правила 39 Правил ЄСПЛ щодо забезпечення права на життя та заборону катування, гарантованих статтями 2 та 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, стосовно українських захисників “Азовсталі”, які, самовіддано тримаючи оборону до останнього, потрапили до полону російських окупантів. Про це повідомили у Міністерстві юстиції України.

У Мін’юсті зазначили, що вказане клопотання подано в межах міждержавної справи “Україна проти Росії (Х)” за заявою №11055/22 щодо порушення прав людини під час повномасштабного вторгнення росіян до нашої країни.

“Україна також вимагає вжиття термінових заходів щодо недопущення використання українських захисників у будь-якого роду так званих “трибуналах” та інших показових судилищах, зрежисованих російськими загарбниками”, – зазначили у повідомленні.

Окремо Україна звернулася до ЄСПЛ з вимогою змусити росію надати інформацію щодо тримання та медичного забезпечення, якого потребують українські герої.

“Українські захисники Маріуполя є комбатантами, законними учасниками воєнних дій. У разі потрапляння в полон вони отримують статус військовополонених, який вимагає належного поводження на основі третьої Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 1949 року. Проведення будь-яких судилищ над військовополоненими в цілях пропаганди забороняється і прирівнюється до воєнних злочинів. Ми звертаємося до світу з вимогою використати всі наявні механізми задля захисту наших військовополонених і притягнення РФ та конкретних осіб до відповідальності за їхні злочини”, – наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Заступниця Міністра юстиції Ірина Мудра додала, що Україна фіксує злочини російської федерації та використовує наявні міжнародно-правові можливості задля забезпечення прав українських захисників, які перебувають у полоні російських окупантів.

“Наша позиція чітка: вони є військовополоненими, жодного суду не може бути проведено над ними. Ми очікуємо, що ЄСПЛ уважно розгляне і задовольнить клопотання України)”, – зазначила Мудра.

Джерело: https://www.yurfact.com.ua/fakty/nedopushchennia-sudylyshcha-nad-zakhysnykamy-azovstali-ukraina-podala-terminove-zvernennia-do-iespl