Головна TV

“Незламні”: Новий канал працює над танцювальним проектом з ветеранами війни

Керуюча директорка Нового каналу Ольга Задорожна розповіла про місію каналу під час війни, поточні проекти та плани на майбутнє.

Адаптація до воєнних реалій триває. На телебаченні, в театрі, в YouTube і в літературі українські творці шукають шляхи, як підтримати українців у боротьбі з ворогом, дати їм сил боротися й жити. В рамках 16-го Українського маркетинг-форуму пройшла панельна дискусія на тему «Нова етика та гумор під час війни». В ній лідери різних галузей культури обговорили, яку роль виконують культурні продукти в час повномасштабної війни, як емоційно підтримати країну, і що важливо робити вже сьогодні, щоб подбати про її майбутнє. Однією з учасниць панелі стала керуюча директорка Нового каналу Ольга Задорожна, яка розповіла, як розважальний контент рятував глядачів мовника на початку війни.

– З 24 лютого 2022 року ми всі буквально жили в гаджетах і новинах. Але згодом я зрозуміла, що інформація, яка надходить з телефона, телевізора, сайтів і розмов, не приносить мені нічого, окрім страху. Ти не знаєш, що робити. Діти постійно питають, що відбувається. І тоді ми захотіли дати спокій батькам, відволікаючи дітей. Вирішили транслювати в ефірі казки, в яких добро перемагає зло. Під час перегляду діти могли закрити вуха навушниками, щоб не чути вибухів, а в бомбосховищі їм було чим зайнятися, – зазначила Ольга Задорожна. – Першою казкою був «Гаррі Поттер». Так ми показали, що Лорд Волдеморт напав на нас, але ми, як Гаррі Поттер, переможемо. Другим фільмом став «Володар перснів». Усі говорили, що ми, наче Братство персня, а вони – орки з Мордора. Протягом двох-трьох тижнів продовжували отримувати слова подяки від наших глядачів звідусіль. І зрозуміли, в чому наша місія. Насправді, нічого не змінилося: телебачення як інформувало та розважало, так і продовжило це робити. Але тепер розвага стала відволіканням.

Тому Новий канал продовжив таким чином розважати й підтримувати українців! Попри повітряні тривоги, обстріли та новини з фронту ми відзняли й запрем’єрили розважальне шоу «єПитання», почали зйомки двох комедійних серіалів – «Зв’язок» і «Голова», легендарного проекту «Хто зверху?» та другого сезону ресторанного реаліті «На ножах», які глядач побачить вже восени 2023.

– З нашої першої 12-годинної зміни під час війни на зйомках «єПитання» шість годин ми просиділи в бомбосховищі. Коли вийшли, то з’ясували, що гримеру й костюмеру не вдалося вчасно доїхати. Усі втомилися, тож розумієте, в якому стані розпочинали зйомки. Але всі швиденько зібралися і пішли працювати, – пригадала Задорожна. – Коли розпочали зйомки ще одного комедійного проекту, «Хто зверху?», знімальні дні припали на підрив Каховської ГЕС. Леся Нікітюк і вся група виходили заплакані. Але ж усі професіонали! Втерли сльози, стали до роботи й відпрацювали дві зміни. Знову повітряна тривога, спустилися в бомбосховище, почитали новини, поридали. Потім повернулися до роботи – і знову жартувати. Так ми і працюємо.

Зараз Новий канал працює ще над одним шоу з робочою назвою «Незламні». І його головними учасниками будуть українські ветерани та ветеранки.

– Це танцювальний проект, у якому ми хочемо показати щасливе майбутнє тих, хто на фронті зазнав серйозних поранень чи став людиною з інвалідністю. Адже це люди нереальної сили! Вони продовжують працювати й повноцінно жити. І саме в танці зможуть показати цю пристрасть до життя, любов, силу, – пояснила керуюча директорка Нового каналу. – Це неймовірно важливий проект для нас і країни. Ми хочемо змінити культуру бар’єрів та стереотипів на культуру поваги, умов для повної реалізації мрій наших людей, які зазнали травм через російську війну в Україні. І віримо, що до проекту долучаться всі наші партнери, небайдужі до теми підтримки ветеранів та інклюзивності.