Головна Культура

Ніна Матвієнко: Людина без пісні самотня, як без бога

Померла Народна артистка України Ніна Матвієнко. До свого 76-ліття не дожила декілька днів. Про це повідомила її дочка Тоня Матвієнко.

“Мама померла…”, – написала Тоня Матвієнко вранці 8 жовтня на своїй сторінці у Instagram, не уточнюючи подробиць.

Ніна Матвієнко відома своїм виконанням народних пісень. У 1978 році за великий внесок у розвиток українського мистецтва Ніна Матвієнко отримала звання заслуженої артистки на тоді ще УРСР, в 1985-му — народної артистки України.

Матвієнко була солісткою вокальної студії при Державному заслуженому українському народному академічному хорі імені Григорія Верьовки та Національному ансамблі солістів “Київська камерата”. Працювала з вокальним тріо “Золоті ключі”, з ансамблями “Мрія”, “Березень”, “Кобза”, хорами “Дударик” та “Хрещатик”, капелою імені А. Ревуцького.

У творчому репертуарі Ніни Матвієнко платівки із записами українських народних пісень, аудіокасети, компакт-диски із записами різних за жанром творів. Серед найвідомих пісень у виконанні співачки — «Пісня про матір», «Сміються, плачуть солов’ї», «Колискова», «Мальви», «Квітка-душа» та інші.

Артистка гастролювала в Канаді, США, Мексиці, Чехії, Польщі, Фінляндії, Кореї, Франції, країнах Латинської Америки.

Ніна Матвієнко також зіграла в телевиставах («Маруся Чурай», «Катерина Білокур», «Розлилися води на чотири броди»), художніх фільмах («Солом’яні дзвони», «Пропала грамота»), радіовиставах («Політ стріли», «Кларнети ніжності»), а також озвучувала низку науково-популярних кінофільмів та кілька теле- і радіопрограм.

У 2006 році тодішній президент Віктор Ющенко нагородив співачку званням Героя України «за вершинний пісенний талант, що пробуджує і звеличували духовну силу українського народу».

Нинішній Президент України Володимир Зеленський написав сьогодні у своєму Instagram:

“Смерть співачки — болісна втрата для України. Висловлюємо свої співчуття близьким та колегам. Світла пам’ять!”, – заявили в Міністерстві культури та інформаційної політики України.

В одному з інтерв’ю Ніна Матвієнко зізнавалася, що відчуває сильний стрес через війну та плаче, коли переглядає відео з українськими захисниками, які їй немов ріднесенькі.

В лютому 2023 року співачка біля приміщення Житомирського облмуздрамтеатру разом із іншими благодійниками передала військовим 95 бригади три автівки. Гроші на авто збирали під час благодійних концертів, в яких брала участь Ніна Матвієнко та молоді українські артисти.

“Наша участь — любов до Батьківщини. Це наш тил — співочий тил для наших воїнів. Усім серцем підтримуємо їх”, — сказала тоді Ніна Матвієнко.

Прощання зі співачкою та акторкою відбудеться 11 жовтня у Національній філармонії України, з 11 до 13 години. Поховають її на Звіринецькому цвинтарі.

TV-ПАРК висловлює співчуття рідним та близьким Ніни Митрофанівни.