Головна Культура

Нові книжки для допитливих

У цьому книжковому огляді – пізнавальні новинки для дітей та дорослих від видавництва “Старого лева”.

Путівник світом дорослішання для хлопців: зміни в тілі, емоції та бодіпозитив

Це пізнавальна і сповнена емпатії книжка для хлопців, що містить багато цікавих фактів про зміни в тілі й емоції. Барбара Петрушак переконана, що тіло — наш дім, а знання про тіло — потужна сила, тому так важливо розуміти, що саме з тобою відбувається у цей шалений час.

Тут ти довідаєшся, яких змін зазнає´ твоє тіло під час ста­те­вого дозрівання, як змінюються емоції та самосприйняття, а також про те, як дбати про себе, ставати сильнішим і зав­жди залишатися собою.

Усередині ти знайдеш справжні історії від звичайних хлопців — таких, як і ти.

Автор – Барбара Петрушак

Ілюстратор – Анна Рудак

Перекладач – Наталка Малетич

Путівник світом дорослішання для дівчат: зміни в тілі, перші місячні та бодіпозитив

Це пізнавальна книжка про дорослішання для дівчаток, сповнена чутливості й емпатії до себе та свого тіла. Барбара Пет­рущак переконана, що знання про тіло — потужна сила, бо допомагає нам краще себе зрозуміти. Особливо тоді, коли все починає стрімко змінюватися й важко дати з цим раду. Тож ця книжка стане для тебе дружнім путівником на шляху змін та допоможе звикнутись із тим, що ти дорослішаєш.

Тут ти довідаєшся про зміни під час статевого дозрівання, перші місячні, цикл, засоби гігієни та багато іншого. А також навчишся ставитись до себе та свого тіла з прийняттям і любов’ю.

Автор – Барбара Петрушак

Ілюстратор – Анна Рудак

Перекладач – Наталка Малетич

А для тих, хто вже виріс – таємниці біології людини:

Чому ми спимо. Користаємо з усіх можливостей сну та сновидінь

Сон — одна з останніх великих таємниць біології людини. Чимало вчених безуспішно намагалися розшифрувати незбагненний код сну, аж доки не розвинулися наукові методи дослідження мозку. Метью Вокер, американський професор нейронауки та психології, значну частину свого життя досліджує вплив сну на здоров’я людини. Учений з’ясував: сон — унікальний спосіб оздо­ровити мозок і тіло, ба більше — найдієвіший метод відтермінувати старіння.

То яким є природний сон? Чому ми бачимо сновидіння і чи можемо ними керувати? Хто спить лише половиною мозку? Як змінюється сон упродовж людського життя? І як врешті подолати безсоння? На ці та безліч інших запитань Метью Вокер дає нам вичерпні, науково обґрунтовані відповіді.

Книжка призначена всім, хто цікавляться питаннями біології людини та хотіли б у природний спосіб підвищити якість свого життя.

Автор – Метью Вокер

Перекладач – Ксенислава Крапка