Головна Культура

Нову книгарню Readeat критикують за дику безграмотність у власній рекламі

Йдеться про скрин однієї з інстаграм-сториз, у якому ціла купа граматичних помилок. Над ними розмірковувала Лєна Чиченіна, ДМ.

Минулого тижня у Києві відкрилася широко анонсована та скандальна книгарня Readeat. Про скандал можна почитати ось тут. Репортаж з відкриття — тут. Магазин і справді доволі цікавий, власник Дмитро Феліксов анонсує багато різних активностей, тому критикувати зовсім не хотілося. Та й насправді, поки не надто знайшлося, за що. Відкрилося ще одне місце, яке популяризуватиме читання та наших письменників — таке варто би підтримати.

Щоправда, згодом мою увагу звернули на відсутність інклюзивності. З дитячими візками чи на колісних кріслах на другий поверх у Readeat потрапити буде важкувато.

Та є ще одна проблема, яку, вочевидь, власник трохи запустив. І це — ведення соцмереж. 24 серпня на інстаграм-сторінці книгарні з’явилася ось така розповідь.

Автор не лише зробив одрук у прізвищі поета, але й трішки забув його справжнє ім’я — Володимир. Крім цього, «день незалежності» написано з малої букви і трішки бракує ком. Здавалося б, ну з ким не буває? Проте сорока на хвості принесла мені, що тоді коментарі із зауваженнями видалялися, а це якось не дуже клієнтоорієнтовано. До того ж Дмитро Феліксов мені сказав, що філософськи ставиться до критики і вважає, що навіть неприємні відгуки варто враховувати, бо це допомагає побачити і виправити помилки у бізнесі.

Одруки одруками, але SMM-нику книжкового магазину переплутати ім’я одного з найвідоміших вітчизняних письменників — це вже серйозна заявка на успіх. Тим паче, коли менеджери заявляють про амбітні плани стати лідерами на ринку.

І ось нині — друга серія. У сториз бачимо, які світові зірки «рекомендують» різні книжки. Актор Педро Паскаль представляє нам «Сто років самотності» Габрієля Гарсії Маркеса. Читати голосом Миколи Азарова: «Порушує питання: самотністі, відповідальністі за свій вибір, роз’єднаністі і солідарністі, історичної пам’яті, батьків і дітей, кохання, сім’ї».

Це вже не одрук, а досить дивний рівень безграмотності, який літературна публіка точно просто так не залишить. Найпопулярнішими пабліками вже несеться. Часто згадують пропозиції менеджменту Readeat писати відгуки на книжки за неймовірну винагороду аж у 8 гривень. Тому, може, і на хорошому SMM вони теж економлять? Ще кілька таких факапів і, боюся, доведеться викликати кризового менеджера