У шостому випуску експлейнера «Та невже?» на ютуб-каналі «Колайдер» від Суспільного Мовлення: трохи історії часів Київської Русі — як виглядала дружина київського князя, які мала обладунки й скільки вони важили; про силу і міць наших козаків; хто такий та чим прославився Олекса Довбуш; армію УНР, Січових стрільців, Українську Повстанську Армію і партизанський рух, Збройні сили України та їхній словник; навіщо потрібні позивні і шеврони та ще багато іншого.
На початку IX століття вважали, що спорядження важко озброєного вершника коштувало, як 45 корів. Шолом мав ціну 6 корів, меч — 7, спис і щит — лише 2, 12 корів коштував кінь. Усе решта — кольчуги.
Французький військовий інженер Гійом Боплан писав: «500 татар не наважуються атакувати 50-60 козаків, якщо ті йдуть під захистом табору, а 100 козаків за табором можуть відбитися і від тисячі ворогів».
У XVII столітті козацьку піхоту вважали найкращою у Європі. А через чотири століття, тобто зараз, найсильнішою армією в Європі, якщо не в усьому світі, стали наші Збройні сили України.
Ще трохи історії: воїни УПА, хоч і не мали достатньо запасів зброї, проте мали високу військову підготовку, сміливість і любов до країни. Їхньою присягою були такі слова:
«Боротися за повне визволення всіх українських земель і українського народу від загарбників та здобути Українську Самостійну Соборну Державу. В цій боротьбі не пожалію ні крові, ні життя і буду битись до останнього віддиху і остаточної перемоги над усіма ворогами України. Буду мужнім, відважним і хоробрим у бою та нещадним до ворогів землі української. Буду чесним, дисциплінованим і революційно-пильним воїном. Буду виконувати всі накази зверхників. Суворо зберігатиму військову і державну таємницю. Буду гідним побратимом у бою та бойовому життю всім своїм товаришам по зброї. Коли я порушу, або відступлю від цієї присяги, то хай мене покарає суворий закон Української Національної Революції і спаде на мене зневага Українського Народу».
Також у випуску розповіли про ЗСУ: які види військ туди входять, вагу військового спорядження, а ще про шеврони та професійний сленг наших захисників.