Головна АЗОВ 22

Офіцер «Азову» Ілля Самойленко став героєм фільму французького режисера

26 лютого в Києві відбулася прем‘єра документальної стрічки французького режисера, філософа та драматурга Бернара-Анрі Леві під назвою «Слава Україні!».

На запрошення автора фільму почесними гостями заходу стали захисники «Азовсталі» з бригади «Азов», зокрема в.о. командира підрозділу Богдан «Тавр» Кротевич, Герой України Лев «Хорус» Пашко, бойовий медик Асан «Хасан» Ісенаджиєв, заступник командира Сергій «Мольфар» Цісарук та інші бійці й командири, які вже повернулися з полону, а також представниці Асоціації родин захисників «Азовсталі», в тому числі її засновниця Катерина Прокопенко.

Документальна картина показує хронологію подій року повномасштабної війни, зокрема руйнування, яких завдали росіяни українським містам, трагічні долі простих українців та звитягу українського війска на різних ділянках фронту – від Бучі, Харкова та Ізюму до «Азовсталі» та Херсона.

Героєм епізоду про оборону Маріуполя став офіцер «Азову» Ілля «Гендальф» Самойленко, з яким Бернар-Анрі за сюжетом спочатку спілкується відеозв‘язком безпосередньо під час подій на «Азовсталі», а потім зустрічається вже в Києві після одного з обмінів військовополоненими, в рамках якого Ілля повернувся додому.

Під час прем’єри режисер повідомив, що незабаром «Слава Україні!» презентують у багатьох країнах Європи, а за кілька місяців фільм побачать у Конгресі США. В особистій розмові з родинами захисників «Азовсталі» Бернар-Анрі Леві підкреслив свою безкомпромісну підтримку героям оборони Маріуполя та висловив надію на найскоріше повернення полонених воїнів. Асоціація родин захисників «Азовсталі» дякує Бернару-Анрі Леві за постійну підтримку та внесок, який філософ робить для того, аби Європа не забувала про той жах, який росія чинить в Україні.

@AzovstalFamilies