Головна Культура

Огляд музичних новинок тижня

Фото: T.HUTSULS - Svitankova Melodiya

Співачка ANAEL представила сингл «МАКИ», присвячений всім героям та тим, хто на них чекає вдома

Авторська пісня «МАКИ» – перший сингл співачки ANAEL. У всьому світі ці квіти є символом пам’яті жертв військових конфліктів.

«Маки» – пісня всіх жінок, які чекають своїх героїв додому живими, пісня про всепереможну віру, пісня-оберіг наповнена сенсами. Як зазначає авторка, ця пісня для всіх людей України на підтримку протистояння у цій війні.

У квітні я прокинулася серед ночі, у мене звучали у голові слова і я чітко бачила картини – солдата, що йде по квітучому маковому полю і руками гладить квіти: «Маки, маки такі сумні, хочуть долоні твої» – я записала все серед ночі, а вже протягом кількох днів створила повністю композицію. У тексті пісні «МАКИ» я символами передала історію солдата, який після важкого поранення, перебуваючи в комі, бореться за своє життя, і в цьому стані – між життям та смертю у його свідомості пробігають найважливіші у житті моменти – до війни: коли він був просто звичайним юнаком, любив, просто жив у переплетенні з жахливими картинками війни. І, звичайно, з кульмінацією пісні – його перемоги над смертю, з образом та любовю його дівчини”.  розказала про написання пісні ANAEL.

В українській традиції маки мають безліч значень. Це символ сонця, нескінченності буття та життєвої скороминущості, свободи, гордості, сну та смерті, жалю за загиблими, безневинно пролитої кровi, а також – оберіг від нечистої сили. Серед інших символів пісні – вогонь і вода. Священне полум’я символізує домашній затишок, воно живить і оберігає. Вода – початок, очищення, нескінченність, мудрість.

https://www.youtube.com/watch?v=Gca7Dn51DVA

Karina Yarmolenko презентувала відразу дві пісні

Співачка Karina Yarmolenko презентувала подвійний реліз, до котрого увійшли одразу дві пісні під назвою “Тиша” і “Відчувати”.

“Відчувати” – це пісня про побудову власної думки, віру в себе й свої мрії, безперервний шлях до них, не зважаючи на обставини життя.

Співачка хотіла передати слухачам, як важливо дослухатися до себе, йти до своїх цілей та бажань.

Karina Yarmolenko ділиться: “Під час створення цієї пісні, я слухала різножанрову музику, і в мене виникло бажання написати глибоку щиру пісню із сенсом, таку, до якої хочеться повертатися. Я дуже довго працювала над музикою до цього треку, щоб підібрати належне звучання, в якому змогли б поєднатись елементи електронного та рок стилів”.

“Тиша” – це лірична композиція про кохання у стилі indie, яка написана в форматі вірша під фортепіанний супровід та наповнена почуттями артистки. Вона про щирість почуттів від нерозділеної закоханості, котру пережила співачка в юному віці. До слова, це найперша з пісень, котру авторка написала, але зважилась презентувати тільки з часом. За основу  артистка взяла власний вірш, котрий був написаний ще в старшій школі, доповнивши його фортепіанною авторською музикою і легким аранжуванням.

Ця пісня може викликати приємну меланхолію. Хоч вона і лірична по звучанню, та це дуже лагідна пісня і я сподіваюсь, що цьому твору вдасться підтримати тих, хто пережив чи зараз переживає нерозділене кохання”, – пояснює Karina Yarmolenkо.

Сергій Лазановський | RIDNYI та mcOptimist випустили відеокліп «Брат», присвячений мільйонам українців

Популярний український співак Сергій Лазановський | RIDNYI разом з блогером-інфлюєнсером Максимом Савчиним, відомим як mcOptimist, створили пісню «Брат», яка оповідає історію мільйонів українців.

«Брат» – пісня-присвята про силу братерської любові, повагу та відданість. Присвячена як і стосункам між рідними, кровними братами, так і чужими людьми, які будучи нерідними за кров’ю, стають один одному справжньою ріднею.

На створення такої чуттєвої композиції хлопців надихнули коментатори у соцмережах. Вони часто питали Сергія та Максима, чи не брати вони.

«Одного разу ми з Сергієм відзняли TikTok і побачили багато подібних коментарів на кшталт «А ви часом з Сергієм не брати?». Тоді в мережі ми створили інфопривід, що наче б то з Сергієм брати. Дійшло до того, що ми поїхали до родичів у села і «шукали» докази, що кровно рідні. Ця історія вже має свій кінець, ми зізнались відверто, що це не так. Історія й стала поштовхом до створення пісні «Брат», яка оповідає, що братерство – це в першу чергу про спорідненість душ», – відверто розповів Оптиміст.

Авторами пісні стали безпосередньо самі виконавці, а також продюсерка Ірина Батюк та фронтмен гурту «Гринджоли» Роман Калин. Як говорить Сергій Лазановський, кожний з них вклав свою частину серця та власної історії, яка вилилась у такий щемливий трек.

«Завдяки тому, що кожний з авторів вклав свою життєву оповідь у цю пісню, вона розповідає історію не тільки рідних братів, а загалом усіх людей, які по життю стають братами: друзі дитинства або люди, які до певних подій взагалі не знали одне по одного», – наголосив Лазановський.

Відеоробота на пісню «Брат» відображає події сьогодення, що наразі спіткали багато українців. Усі ситуації, показані в кліпі, відбуваються в одному дворі, який зображений як символ життя. Режисером кліпу виступив сам Сергій Лазановський | RIDNYI.

«У кожного біля під’їзду або двору є така лавка, яка навіює сокровенні спогади. Чесно, створюючи цю відеороботу, вся команда не могла стримати сліз. Це справжня життєва історія двох хлопців, які маленькими познайомились на цій лавці. Вони виросли і тепер йдуть захищати свою країну на війну. І не знають, чи зустрінуться знову», – зазначив співак.

Команда «трушних» гуцулів з Коломиї T.HUTSULS презентувала «Світанкову мелодію»

Ця пісня кожним своїм рядком наче програмує на зміни на краще – як кожен світанок народжує новий день, дає новий шанс, дарує надію: «Коли прийдеш ти до ріки, / Відлунням ранньої весни, / Живим струмочком летіла / Світанкова мелодія».

«Світанковою мелодією» коломийський гурт відкриває нову сторінку у своїй пісенній кар’єрі і обіцяє, що ще цього літа здивує не однією прем’єрою. Анонсуючи суттєві зміни у стилі музики і манері виконання.

Коли група робить свої перші кроки, закономірно, що триває період пошуку себе, свого звучання, свого голосу на сцені, – каже генеральний продюсер T.HUTSULS, автор пісні «Світанкова мелодія» Михайло Балух. – От і ми з початку року з Гуцулами багато експериментуємо. Натхнення традиційно черпаємо із джерела гуцульської культури, надаючи їй трендового саунду”.

Вокалістка T.HUTSULS Алекса Цимбал називає «Світанкову мелодію» «ідеальним перехідним треком». «Відкривається нова глава для «трушних гуцулів», нове дихання і безмежний світ нової музики, – каже вона. – У першому альбомі ми знайомили слухача із нами, але водночас пізнавали й самі себе. Зараз добре знаємо, куди хочемо рухатися далі і яку музику робити».

 

Співачка YAROMIYA запустила саундтрек вдячності всім мамам: “Мамо моя”

“Мамо моя” – це пісня, яка дуже довго чекала свого часу. Спеціально до Дня Матері співачка презентувала трек разом з трендом привітання матусь.

“Я не тільки донька, але і теж мама, тому ця пісня для мене є дуже особливою. Всі ми – чиїсь діти і дуже важливо пам’ятати про любов та турботу, яку потрібно дарувати своїм найріднішим – матусям” – поділилась YAROMIYA.

Допрем’єрно YAROMIYA вже не однаразово виконувала цю пісню на концертах, але саме напередодні Дня Матері співачка захотіла нагадати всім своїм слухачам про те, як важливо вітати та дякувати своїй мамі не лише у свято, але і кожного дня.

“Увага, емоції, любов – все це важливо дарувати своїй мамі не тільки на свято. Моя місія – нагадати всім про важливість слів вдячності. Нехай ця пісня стане саундтреком любові до всіх матусь” – розповіла YAROMIYA.

Разом з піснею співачка презентує і екранізацію, яку створив відомий режисер Володимир Шурубура. Життєвий кліп, у якому кожен знайте себе, незважаючи на свій вік. Всі з нас зможуть згадати ці миті з мамою.