Головна Культура

Огляд музичних новинок тижня

Merkurii презентував дебютну пісню-бенгер “На полонину”

Артист Merkurii презентував свою дебютну пісню і кліп “На полонину”, створивши нову течію української музики: галицько-карпатський поп!

Сам артист коментує реліз так: “Цей трек був написаний в період, коли я жив в Карпатах на початку літа 2022 року, тому він пронизаний диким лісовим вайбом, та ввібрав в себе масштаб гір і мольфарську естетику. Також ця пісня стане частиною мого майбутнього альбому “Відчувай”, котрий вже на фінішній прямій по готовності до релізу!”

Кліп на пісню “На полонину” теж було відзнято в Карпатах. Однією з особливостей відео роботи стали бачення артиста історії в кліпі, нестандартні ракурси, динаміка кадрів, котра змінюється з гір на біле полотно з одиноким оповідачем-артистом.

“Цю пісню я написав спонтанно у маленькому будинку в Карпатах лише з ноутбуком, старенькою аудіокартою та мікрофоном behringer. Процес був захоплюючим, коли я зрозумів, що виходить саме те незвичне, не схоже на все інше, що я робив до цього, воно качає та звучить… Я навіть спіймав єйфорію! Головна ідея цієї пісні – це свобода руху, думки та єдність із природою. Це є мій маніфест”” – розповідає співак.

Свій стиль Merkurii характеризує як галицький поп з примішком українського репу.

Співак OSTY презентував дебютну пісню «Не лякай»

Молодий виконавець OSTY родом з Західної України. Його особливим творчим скарбом є унікальний тембр вокалу, який відрізняє співака від багатьох українських артистів. Характер та менталітет OSTY закарбовані ще з дитинства українськими традиціями та сімейними цінностями. Магічний голос виконавця сформувався завдяки гуцульським пісням, які йому співали дід та мати. Ці надбання і відзеркалюються в його дебютній пісні “Не лякай”. Сингл органічно поєднує унікальний глибоко-меланхолічний вокал OSTY та електро-фольклорні мотиви.

“«Не лякай» є виразом любові, сили та підтримки, які ми можемо знайти в інших людях, яким ми довіряємо своє серце та свої почуття”, — лаконічно коментує виконавець дебютний сингл.

У своїй дебютній роботі виконавець закликає слухачів до поваги та підтримки один одного. На думку OSTY, саме це і є фундаментальною складовою будь-яких взаємовідносин:

“Варто підтримувати один одного, попри складнощі та негаразди на шляху до щастя. Навіть коли навколо «вітер», страх та нестабільність”, — пояснює лейтмотив роботи OSTY.

Darisha випустила новий сингл у день свого шістнадцятиріччя

Darisha (Даріна Красновецька), переможниця національного відбору дитячого “Євробачення-2018” випустила новий сингл на свій шістнадцятий день народження.

«Під вінницьким дощем» – символ перших і щирих почуттів, які пережив кожен. У пісні передано перші емоції закоханості, пережитий досвід та нові відкриття.

Ця пісня – про початок підліткового життя, про перші почуття, про щось нове, що ми дізнаємося. І все це я максимально намагалася передати в «Під вінницьким дощем». Як на мене, цей трек викликає лише найтепліші та найприємніші емоції, тому маю надію, що моїм одноліткам, які зараз теж проживають таке ж яскраве підліткове життя, ця пісня однозначно відгукнеться,” – розповідає Darisha.

Мені здається, що цей сингл – про кожного з нас, у мене особисто він викликає ностальгічні відчуття, хоч мені й 35. Слухаючи цю пісню, я згадую свою молодість та відпочинок у таборі. Як зараз пам’ятаю, це був Ворзель, саме там сталася перша закоханість, перші поцілунки в щічку… Ці теплі спогади завжди відгукуються в моїй пам’яті. А взагалі, трек не прив’язаний до конкретного віку, адже цілуватися можна в будь-які роки, і не лише можна, а й треба! Під вінницьким, під київським та навіть під варшавським дощем головне – цілуйтеся, любі друзі!” – ділиться ADAM, автор музики та слів.

“Під вінницьким дощем” – це не просто пісня, а важливий крок у творчості Darisha, що символізує початок нового етапу в її житті, адже реліз нового синглу вийшов у день народження співачки. “Сьогодні мені виповнилося 16, і як на мене, дата дуже символічна для релізу – це ж солодкі 16, початок одного з найяскравіших періодів нашого життя. Тому, я думаю, це було чудове рішення зарелізити трек саме в цей день!” – поділилася своїми емоціями іменниця Darisha.

Як розповідає співак ADAM, автор слів і музики,  робота над треком тривала близько одного дня: “Десь у середині березня до мене в студію в Києві з Вінниці приїхала Даріна. Насправді ми хотіли працювати над іншим проектом, та сталися технічні несправності. Тоді я взяв гітару й просто почав бринькати. Доволі швидко до мене прийшли рядки: “Ми цілувалися під вінницьким дощем…” Мені так сподобалася ця фраза, до того ж Даріна з Вінниці. Лише за день ми дописали куплети, і зараз ви можете слухати трек на всіх стримінгових платформах!”