Головна Культура

Оксана Байрак стала Фросею Касьян і знімає серіал для «Первого канала»

Нове ім’я режисерки на тарілці, яку розбивають перед початком зйомок, побачила Лєна Чиченіна, ДМ

Фото запостив один з улюблених акторів Байрак — Антон Батирєв, якого вона знову запросила до зйомок. Раніше він критикував російську владу, але у 2022 році чомусь почав підтримувати зі страшною силою. Сама ж режисерка ніколи не приховувала своїх проросійських поглядів, нещодавно поїхала до Пітера на хрестини і, схоже, збирається залишатися там, аби жити і працювати. Власне, вона зробила рівно те, про що так активно просили її в коментарях українці: знімати якомога більше серіалів для росіянок, аби допомогти їм остаточно деградувати.

Наскільки серйозно можна сприймати нове ім’я Оксани Іванівни — не дуже зрозуміло. Можливо, це якийсь прикол чи просто псевдонім. Бо в інстаграмі вона не перейменувалася. Та й бренд «Байрак» є настільки гучним і поважним, що вкрай тупо було б його змінювати на якусь Фросю.

Отже, серіал називається «Дощ наприкінці літа». Навіть без синопсису зрозуміло, що буде він про сильну жінку, яка переживає бурхливі любовні стосунки. Знімає Фрося Байрак на замовлення «Первого канала», одного з топових у Росії.

Втім, її геніальні творіння показували там і раніше. Приміром, останні шедеври — обидва сезони серіалу «Ніщо не трапляється двічі». Якщо ви відмовляли собі в насолоді подивитися цей твір, то ось трейлер, який повністю передає його характер. Але будьте обережні — після перегляду можливий культурний шок.

У нас він ішов на СТБ. Виробництвом займалася українська компанія Film.ua та «Оксана Байрак студио». Проте традиційно виробники орієнтувалися в першу чергу на російських глядачок: серіал знімали російською, з російськими акторами в головних ролях і загалом із російськими посилами. Так, усього два-три роки тому це вважалося зовсім не зашкварним, а правильним. Гроші ж заробляються, а це — головне. Позиція режисерки про «восемь лет бомбили Донбасс» виробників і телеменеджерів не хвилювала. А авдиторію — тим паче.

Нині ж, напевне, можна видихнути. Оксана Іванівна таки не загиджуватиме мізки українських глядачок, а сконцентрується на росіянках. І це — добра новина. Погана в тім, що в режисерки багато послідовників таланту, адже в нас на телебаченні вона завжди була великим цабе і прикладом для наслідування. Тому інші автори неодмінно подарують нам ще не один неймовірний серіал: від гриму до акторської гри.

Фото: інстаграм Оксани Байрак