Головна TV

Олег Скрипка: Сьогодні така зброя, як пісня, є очевидною для кожного

Відомий музикант, лідер гурту “Воплі Відоплясова” Олег Скрипка зʼявився в ефірі програми “Ранок вдома” на телеканалі “Дім”. У відвертому інтервʼю артист розповів, чому цьогорічну “Країну мрій” не можна назвати фестивалем і у чому її особливості, а також поділився системою, як зробити благочинний захід дійсно корисним і зібрати якомога більше грошей.

Фестиваль “Країна мрій” було започатковано у 2004 році. За цей час було проведено чимало великий музичних заходів, а сам фестиваль зазнав чи чималих змін.

“Почалася війна, ковід і повномасштабна війна. З 2014-го ми почали проводити різдвяну “Країну мрій”, адже цей фестиваль ми могли продовжувати і під час війни – Різдво це велике свято, а проведення літнього фестивалю викликало чимало дискусій. Я думаю, що коли почалася повномасштабна війна, багато українців порозумнішали і стали інакше ставитися до української культури та спадщини. Сьогодні така зброя, як пісня, є очевидною для кожного. Я наполягав і наполягаю на тому, якщо б ми українською спільнотою і державою підтримували на високому рівні нашу культуру – у нас би не було такої жахливої ситуації, яка сталася. Можливо, вона сталася для того, щоб ми зробили правильні висновки”, – коментує Олег Скрипка.

Артист зауважує – формат “Країни мрій” залишається незмінним, проте зміняться інші характеристики. Захід буде не таким масштабним, як у минулі роки, крім того, це буде не фестиваль, а етносвіт. Також організатори ставлять за мету збір коштів для кількох організацій і проведуть чимало благодійних заходів.

“Слава богу, є кому допомагати. Наші традиційні партнери – це “Охматдит” і “Місто добра” (м.Чернівці). Крім того, ми вирішили зробити вільний вхід для дітей до 9 років. Запрошуємо військових, які перебувають на реабілітації у Києві. А ще ми проводитимемо аукціони. Щиро вам скажу, коли люди сплачують за квиток 200 гривень, приходять на масштабний фестиваль і думають, що ці кошти підуть на благодійність – вони помиляються. Вони не підуть на благодійність. Адже цей захід треба створити і це коштує дорого. Ці кошти ми не можемо віддати на благодійність, така схема працює в усьому світі. Ми проводитимемо аукціони і акції для зборів коштів”, – розповів Олег Скрипка.