Головна TV

Олександр Педан – про перенесення дат Різдвяних свят

Ведучий проектів Нового каналу та громадський діяч вважає, що святкові вихідні наприкінці грудня – чудова ідея.

Святкувати Різдво 25 грудня чи 7 січня? Питання, яке українці обговорюють останні два тижні. Звісно, в кожного з цього приводу свої думки. І кожен у нашій демократичній країні може вільно ними поділитись. Як от ведучий проекту Improv Live Show, який щонеділі о 18:00 публікують на YouTube Нового каналу, Олександр Педан.

– Є певні європейські традиції, на які ми зараз орієнтуємося, бо розуміємо, що нам з Європою по дорозі. Там вже дуже давно святкують Різдво 25 грудня, – говорить телеведучий. – Якщо заглибитись, чому ми почали відзначати в ті дати, у які звикли, то з’являються радянські наративи. Радянщина намагалася відсунути Україну від Європи навіть тим, щоб святкувати в інші дні –Новий рік, а не Меланки, для прикладу. Був тотальний контроль.

Олександр Педан вважає, що кожен сам для себе вирішує, в які дати святкувати. Та і взагалі особисто для нього це не так важливо, як атмосфера та суть, яка вкладається у ці дні.

– Мені навіть подобається ідея святкування наприкінці грудня! – каже він. – Вже ніхто не хоче працювати. Класно, якщо 24-25-го можна йти, в позитивному сенсі, в загул. Весь світ у ці дні вже не працює. Навіть до іноземних компаній, які знаходяться в Україні, звертатися під кінець грудня немає сенсу. Ми прагнемо в Європу, хочемо бути на світовій арені, то давайте трішечки підлаштовуватись під світ. Я, наприклад, не проти. А ще таким чином легше в січні повертатися до роботи, а дітям до навчання. Бо зазвичай як? Уроки відновлюються лише після 14 січня. І, як показала практика, це не дуже добре. Діти вже самі хочуть до школи та університету. А враховуючи, що вони зараз і так відстають від програми, бо інколи важко в наших умовах викладати… Мені здається, що свят з 25 грудня до 8 січня вистачить з головою.

Дивіться проект Improv Live Show, знятий восени 2021 року, з ведучим Олександром Педаном та імпровізаторами Романом Міщеряковим, Валентином Міхієнком та Володимиром Шумком щонеділі о 18:00 на YouTube Нового каналу!