Головна TV

Олександр Педан – про затребувані після перемоги професії

Олександр Педан з донькою Лерою

Ведучий проектів Нового каналу та громадський діяч порадив абітурієнтам, за якими критеріями варто обирати спеціальність.

Олександр Педан став таким собі амбасадором чи навіть справжнім другом школярів та студентів. За останні роки левову частину своєї діяльності він спрямував на розвиток освіти молодих українців. Педан їздить містами нашої країни та проводить лекції для випускників, спілкується з абітурієнтами онлайн, організовує профорієнтаційні зустрічі.

– Спеціальність – найважливіший вибір дитини перед тим, як вона піде в дорослий світ, – вважає Педан. – Завжди розповідаю абітурієнтам, що обирати її потрібно за трьома критеріями: це має приносити гроші, задоволення, і на ринку праці повинен бути запит на дану професію.

Сашко разом із донькою Лерою випустили вже два сезони проекту про українські університети «УніверCheck». Але, виявляється, на цьому освітньому тревелі зупинятись не збираються.

– Я мрію створити проект про коледжі. Колишні ПТУ, – усміхається Педан. – Зізнаюся, шкодую, що не опанував спеціальність, де можна працювати своїми руками будь-де і в будь-який час. Якщо ти вмієш пекти хліб, то завжди знайдеш собі місце в пекарні. Якщо зварювальник, автослюсар, сантехнік, будівельник і таке інше, то точно знайдеш роботу. Також я впевнений, що після війни знайдеться багато справ у лікарів. Особливо у психологів. Військовий психолог – взагалі маст-хев. Як завжди, потрібні будуть учителі. Багато з них виїхали, зараз проводять уроки онлайн. Але передавати інформацію віч-на-віч значно продуктивніше.