Головна TV

Олександр Педан: “Зверніть увагу!” Документальні фільми, які варто переглянути

Ведучий проектів Нового каналу та громадський діяч поділився добіркою фільмів, які треба подивитися кожному!

Найцінніше, що є в кожного народу – його історія, культура і традиції. Саме про ці важливі речі в нашій країні знімають багато документальних стрічок. Аби увічнити факти про те, що справді має значення! Зберігайте топ-5 класних документалок про Україну від ведучого проектів Нового каналу та громадського діяча Олександра Педана.

«Соловей співає. Доки голос має»

– Це надзвичайно важливий документальний фільм, який досліджує мовне питання. У стрічці розкриваються причини, чому й досі наше суспільство має конфронтації щодо української мови, досліджується історія мови та спростовуються міфи навколо неї, – каже Педан.

«Стріха»

– На мою думку, це цікавий серійний документальний проект від Ukraїner та Craft Story про народну архітектуру на сході, заході, півдні, півночі та центрі України, – говорить Олександр. – У серіях розповідають і показують унікальні хатинки, традиції та техніки будівництва.

«Зима у вогні»

– Складний та емоційний документальний фільм про Майдан та Революцію гідності. Історію подій викладають через інтерв’ю з протестувальниками, які перебували на Майдані, – зазначає Саша.

«Спадок нації»

– Зверніть увагу! Це перший документальний фільм про вишиванки, – розповідає телеведучий. – Крутезна стрічка, що майстерно показує унікальні орнаменти та техніки вишивання, а також історії людей, в життя яких вишита сорочка принесла великі зміни.

«Маріуполь. Хроніки пекла»

– Зізнаюся, важкий, але дуже потужний фільм! – коментує Педан. – Ця стрічка – про історії людей, які вирвалися з окупації. Також спогади про початок війни та життя у блокаді.

Дивіться освітній тревел-проект «УніверCheck» з Олександром та Валерією Педан щосуботи о 7:00 на Новому каналі!