Головна Культура

Олександр Усик здобуватиме ступінь доктора філософії: що відомо про його наукову роботу

Чемпіон WBC, WBA, WBO та IBO у надважкій вазі Олександр Усик, який двічі переміг Тайсона Ф’юрі, планує захистити дисертацію в Харківському національному університеті внутрішніх справ у спеціальності “Право”, з якою зможе здобути ступінь доктора філософії.

Про це йдеться в електронному реєстрі НАЗЯВО.

В електронній системі Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, де подаються відомості про здобуття ступеня доктора філософії (ступінь PhD), йдеться, що Олександр Олександрович Усик здобуватиме цей академічний рівень в Харківському національному університеті внутрішніх справ за спеціалізацією 081 “Право”.

Тема дисертації — “Адміністративно-правове забезпечення міжнародного співробітництва у сфері фізичної культури та спорту”.

Станом на 31 січня 2025 року Усик уже завершив підготовку освітньо-наукової програми. Дата самого захисту поки є невідомою.

Про що Усик писатиме дисертацію

“Дисертаційну роботу присвячено визначенню сутності та розкриттю особливостей адміністративно-правового забезпечення міжнародного співробітництва у сфері фізичної культури та спорту, а також розробленню теоретичних і практичних пропозицій та рекомендацій, спрямованих на вдосконалення адміністративного законодавства у відповідній сфері”, — йдеться в анотації до дисертації Усика.

Усик в цій праці розмірковує над правими адміністративними засадами міжнародної співпраці у сфері спору і фізичної культури. Він визначає суб’єктів такої співпраці на міжнародному рівні та серед уповноважених органів, які можуть до цього бути долучені: ВРУ, Кабмін, Міністерство молоді й спорту, Національна лабораторія антидопінгового контролю.

Усик досліджує впив такої міжнародної співпраці на розвиток світового спорту, розвиток національного спорту, створення робочих місць.

У цій дисертації він пропонує:

– перегляд чинної стратегії розвитку фізичної культури і спорту на період до 2028 року;
– створення й імплементацію “Концепції розвитку міжнародного співробітництва у сфері фізичної культури та спорту”, яка має створити сприятливі правові, економічні, організаційно-правові умови для міжнародної спортивної співпраці в Україні.
– ратифікувати Кодекс спортивної етики та Кодекс спортивного арбітражу.

Усик також аналізує схожі досвіди інших країн у впровадженні успішних концепцій міжнародної співпраці у сфері спорту.

Олег Челяк, Суспільне Культура