Головна АЗОВ 22

OLENIVKA. з’явився інтерактивний спецпроєкт з історіями вбитих рашистами полонених азовців

До річниці трагедії з’явився спецпроєкт з історіями вбитих росією полонених українських військових

Рік тому, у ніч з 28 на 29 липня 2022 року, в Оленівській колонії на окупованій росією Донеччині росія скоїла масове вбивство полонених українських військових. В результаті загинули 57 бійців, більш ніж 130 військових отримали поранення різної важкості.

Команда онлайн-журналу про схід Свої.Сity та платформа пам’яті Меморіал створили інтерактивний проєкт до річниці трагедії – OLENIVKA. В ньому зібрали історії захисників, які загинули в бараці Оленівки. А також список ідентифікованих жертв вбивства.

«Як би боляче мені не було слухати ці історії, я була повинна писати про цей страшний воєнний злочин, який скоїла росія. Під час підготовки ми співпрацювали зі Спільнотою родин Оленівки. Ми записали історії десяти – кожен з них був оборонцем Маріуполя, кожного з них не перемогли в бою, тому підступно вбили у полоні», – говорить авторка проєкту Ганна Курцановська.

Проєкт OLENIVKA буде оновлюватися новими іменами у списку загиблих, коли інші жертви будуть ідентифіковані.

«Масове вбивство захисників Маріуполя в колонії Оленівки стало однією з найбільш болючих трагедій для українців. Для нас важливо перетворювати цифри загиблих героїв у імена та історії, тому ми продовжуємо збір даних про кожного захисника», – каже шеф-редакторка платформи пам’яті Меморіал Анастасія Абрамець.

Аби розповісти історію загиблого героя, потрібно заповнити анкету, після опрацювання інформації – розповідь неодмінно буде опублікована на сайті Меморіалу та у соцмережах.

@AzovstalFamilies