Головна TV

Ольга Богомолець: Ми не можемо допустити розпачі, депресії і зневіри

Заслужена лікарка України, докторка медичних і філософських наук, професорка, політична та громадська діячка Ольга Богомолець стала гостею нового випуску програми “Точка опори” на каналі “Дім”. Під час відвертої розмови зі Світланою Леонтьєвою лікарка розповіла, як готувалася до повномасштабного вторгнення, про роботу в умовах війни, а також дала конкретні поради, як впоратися зі стресом у складні і тривожні моменти.

Сьогодні всі українці живуть у постійному стресі через повномасштабне вторгнення, яке затягнулося на 2 роки. Лікарка Ольга Богомолець впевнена – ми маємо триматися незважаючи ні на що, а для цього є кілька дієвих методів, якими може користуватися кожен:

“Сьогодні ми ніяк не можемо допустити розпачі, депресії і зневіри, тому що, як тільки кожен із нас піддастся цим станам, у нас не буде шансів на перемогу! Є чудовий науково-обґрунтований метод, як собі допомогти – метод «Барона Мюнхаузена». Він є у вільному доступі в інтернеті. Памʼятаєте, у нього була така тоненька косичка і він себе майстерно витягував за неї з багнюки з болота. Ми зараз говоримо про всіх українців, які звикли прокидатися і засинати з війною”, – радить Ольга Богомолець.

Ведуча програми “Точка опори” Світлана Леонтьєва поцікавилася, чи можна звикнути до війни і як підтримувати стабільний стан у таких умовах.

“Перевірити вітамін D. Якщо він низький, а він, як правило низький, у звʼязку з тим, що ми не відпочиваємо, мало буваємо на сонці, адже перестали їздити на відпочинок. Раніше ми виїжджали на море, засмагали на сонці і отримували свою дозу цього вітаміну, зараз же наше життя – це робота в офісі або вдома і постійні переживання, що приводять всіх до гіповітамінозу. Тому почати потрібно саме з цього. Інші наші спроби витягти себе з цього стану будуть неефективні аж поки ми не піднімемо рівень вітамінів”, – зауважила Ольга Богомолець.

Крім того, лікарка пояснила: перебувати сьогодні в стресі – це нормально. Стрес мобілізує організм – дає більше сил, виділяє більше адреналіну, дає можливість сконцентруватися. Але є й інша сторона – не можна постійно перебувати у стані стресу, тобто потрібно зрозуміти, що плакати – це нормально, просити про допомогу – теж і також нормально когось втішити і комусь допомогти.

Лікарка також поділилася одним із своїх досліджень, результати якого вражають:

“У молодості ми багато спілкувалися з ветеранами Другої світової війни і ставили їм питання: “Який час був найкращий у вашому житті?” Я досі не можу це усвідомити, але всі ветерани до одного казали, що війна – це був найкращий час їхнього життя, раніше їм здавалося, що це було надто тяжко, а пізніше вони усвідомили, що знову б пройшли той час і ті випробування. А все тому що під час війни все справжнє – війна відрізняється тим, що брехні там стає менше. У нас трохи інший час – інформаційний фронт забирає у більшості українців усі сили, тому сильними залишаються ті, хто на фронті та волонтери, вони бачать реальну картину того, що відбувається”.