Головна TV

Оперна співачка Анжеліна Швачка: “Від стресу у мене зник голос”

Гостею нового випуску програми “Точка опори” на каналі “Дом” стала оперна прима Анжеліна Швачка. В інтерв’ю Світлані Леонтьєвій артистка розповіла, де зустріла 24 лютого, які моменти війни видались для неї найскладнішими та як сьогодні бореться зі стресом і страхом.

 Анжеліна Швачка — оперна співачка, народна артистка України, солістка Національного академічного театру опери та балету, лауреатка Національної премії імені Тараса Шевченка. Має голос мецо-сопрано оксамитового забарвлення. Виконує оперні партії дванадцятьма мовами світу. Кавалер ордену Зірки Італії. Відома як виконавиця партії Кармен в однойменній опері французького композитора Жоржа Бізе, з якою виходила на сцену 203 рази. Її голос звучав у театрах Швейцарії, Німеччини, Іспанії, Голландії, Литви, Японії та багатьох інших країн.

Гостя Світлани Леонтьєвої пригадує – про те, що почалася війна, вона дізналася вдома від доньки, адже перші вибухи артистка не чула. Першу ніч родина співачки просиділа вдома, а наступного спустилися в укриття в метро. Проте через холод та протяги всі члени родини захворіли і змушені були повернутися додому.

“Найскладніше було, коли я чула автоматні черги біля свого дому. Ми живемо на Шулявці, а ворог підходив до нас. Я це добре чула, тому не могла спати 2 тижні. Це дуже складно. Пам’ятаю, коли чули сигнал “Повітряна тривога” – виходили в коридор, де  голосно співала лише для того, щоб не чути вибухів, – пригадала співачка Анжеліна Швачка в ефірі каналу “Дом”. – Спочатку я співала, а потім раптово в мене зник голос. Це все на стресі, адже я майже не спала два тижні, а це погано впливає на голос. Мушу сказати, що я взагалі не хотіла відкривати. Лише, коли почалися благодійні концерти, я потрошку почала розспівуватися”.

Так, протримавшись кілька тижнів у Києві, з третьої спроби співачка з родиною нарешті змогли сісти на потяг та дістатися до Тернополя, де їх чекали знайомі. Через якийсь час артистка вийшла на сцену з благодійною метою, проте її серце було сповнене болю, адже рідна, така улюблена зала Національного академічного театру опери та балету лишалася порожньою.

“Це було найбільшим випробуванням. Тому що, я завжди кажу: театр – це мій перший дім! Це не той дім, де я сплю, їм чи готую. Жити я можу, де завгодно, а працюю лише в нашому театрі! Там дійсно всі стіни рідні! Скільки всього відбулося за цей час – і успіхи, і страждання, і якісь кохання – різне було”, – розповідає народна артистка України.

Але зараз двері відомого театру відкриті, це і рятує Анжеліну Швачку від стресу війни, а разом із цим зірка знаходить нові хобі та не залишає старих.

“Робота рятує. Кухня теж відволікає від усіх цих подій. Чесно скажу, коли мені страшно – починаю готувати, просто як навіжена. Мене починає трясти і треба виплеснути цю енергію. Тому я її віддаю кухні. Люблю готувати борщ – це святе для мене, і я готую його досить довго, майже три години. Також люблю мʼясні страви. А оскільки я рибачка, люблю знімати стрес на риболовлі, а потім приготувати рибу”, – поділилась Анжеліна Швачка.

Гостя «Точки опори» розповіла, чи вже звикла до воєнних умов, що найбільше дратує під час ввімкнення світла, які особливості оперних вистав під час тривоги:

«Звикнути до цього неможливо. Сьогодні я прокинулася за дві години до повітряної тривоги — мабуть, я вже якийсь інтуїт чи медіум. Я відчуваю. Це, звичайно, психологічно дестабілізує, але я себе заспокоюю тим, що ми найсильніші, як і наше ПВО, ЗСУ. Але в мене є діти і вони дуже переживають. Донька одразу веде мене в коридор, бо там дві стіни. Зрештою, я таки трохи звикла. Хоч і страшне слово — звикла. Відключення світла в мене, як і в усіх. Це, звісно, дратує. Інколи, наприклад, перед виступом треба попрасувати сукню концертну, а нема можливості. Або помити голову, просушити феном, зробити укладку», – розповідає артистка.

Також Анжеліна Швачка пригадала перший благодійний виступ після початку війни, який відбувся весною в Тернополі і на якому зібрали кошти на авто для ЗСУ, розповіла про благодійні концерти, які проводить зараз та про благодійність своїх дітей.

Дивіться програму “Точка опори” зі Світланою Леонтьєвою щосереди о 21:00 на сайті каналу “Дом”, а також на YouTube-майданчику каналу.

Сайт TV-Парк існує завдяки Вашій фінансовій підтримці. Дякуємо за допомогу! Допомога редакції