Народний артист України, лауреат національної премії імені Тараса Шевченка, провідний соліст Національної опери України Сергій Магера став гостем нового випуску програми “Точка опори” на каналі “Дом”. У відвертому інтервʼю Світлані Леонтьєвій артист розповів, які зміни відчув у собі та українському народові за рік повномасштабного вторгнення і як ставиться до росіян і тих, хто підтримує російську владу.
Рік повномасштабної війни дався українцям нелегко – кожен із нас змінився, кожен пережив чимало втрат. Народний артист України Сергій Магера зізнається – незважаючи на те, що бойові дії і, власне, війна продовжується в Україні з 2014 року, він, як і більшість із нас, не хотів вірити в те, що вона набере таких обертів.
“У здоровий глузд не вкладалося, що це піде далі. Але я розумів, що росії треба нас обезкровити. Вони думали, що ми впадемо на коліна і проситимемось назад. Але коли вони побачили, що ми інші, що ми не проситимемось, то не могли збагнути, як таке можливо – у нас революція, майдан, президент-втікач… їм розказували зовсім інше. У мене там були родичі, я про це все знаю. Але зараз вже їх там немає”, – розповів соліст Національної опери України Сергій Магера у програмі “Точка опори”.
Артист зізнається – обірвав всі звʼязки з родичами з росії ще на початку великої війни.
“Ще у лютому я передав вітання, у якому говорилось: “Якщо ви до нас прийдете з мечем, то загинете від нього”. А наступні телефонні дзвінки від них – це так ж пропаганда, яка лунає з екранів їхніх телевізорів. Уявіть, рідна тітка телефонує і каже: “Через три дні ти пожалкуєш про те, що мені наговорив”. Вони дійсно думали, що за три дні вони прийдуть сюди”, – пригадав вокаліст.
Зараз артист упевнений – Україна має відмовлятися від усього російського, це також стосується і культурної спадщини.
“Той репертуар, який був до повномасштабного вторгнення ми забуваємо. Я скажу так, та музика геніальна, тих композиторів вже немає з нами, але то російський продукт. Всі багато сперечались стосовно творів Чайковського – ніхто не заперечує, що він був геніальним, але в той же час він був імперцем, і, я впевнений, якби він жив у наш час, то був би російським рупором і підтримував усі дії терористів. Тому що, як відомо, Чайковський був близьким до Олександра II, царя, який забороняв все українське. Але зараз ми розуміємо, що у нас багато свого, і нам треба це підтримувати”, – коментує Сергій Магера в ефірі каналу “Дом”.
Артист пригадує – у червні 2022 року відмовився від контракту у Варшаві, де йому пропонували виконувати одну з ролей у опері “Євгеній Онєгін” композитора Петра Чайковського, а потім у Польщі заборонили виконання російської музики.
Проте, на думку митця, це не єдина проблема українців. Зараз ми близимося до перемоги, і далі нас чекає чимало переломних моментів.
“Мені здається, після бойових дій буде ще складніша мирна війна між поглядами українців. Бо, на жаль, ще лишаються люди з проросійськими поглядами. Для мене вражаючою стала історія жінки, яка народилася у місті Самбір (30 км від Польщі). Почалася велика війна, а вона продовжувала сидіти в соціальних мережах, таких як “Одноклассники” і писала про те, що вона чекає на російських солдат. 65 років, вчителька англійської мови, народилася на заході України, мала російське коріння, говорила російською, але ніхто раніше на те не звертав уваги. Зараз її засудили на 5 років, але ж вона працювала вчителем. Ось вам наглядний приклад того, як у проукраїнському середовищі можуть зустрічатися такі люди”, – розповів Сергій Магера.
Дивіться програму “Точка опори” зі Світланою Леонтьєвою щосереди о 21:00 на сайті каналу “Дом”, а також на YouTube-майданчику каналу.