П’ять мов кохання — це п’ять різних способів вираження та отримання любові. Зокрема, слова схвалення, якісний час разом, подарунки, допомога та фізичний контакт. У програмі “Ранок Вдома” на телеканалі “Дім” психологиня і сексологиня Олена Архипенко розповіла, як користуватися цими інструментами.
Мова кохання не звучить українською, англійською, китайською чи іспанською. Любов говорить вчинками, емоціями – запевняє сексологиня Олена Архипенко.
“Для кожного мова любові своя. Може бути таке, що мова кохання у партнерів збігається. Якщо мови кохання різні, то один партнер хоче отримувати кохання по-своєму. Відповідно, він транслює це іншому партнеру. Якщо вони не збігаються, тоді виникають питання. Інколи буває дуже складно інтерпретувати словами те, що ми хочемо виразити. Якщо партнери, наприклад, говорять різними мовами, вони спілкуються між собою англійською, то кажуть: “I love you”. В українській ми користуємося двома різними термінами — люблю і кохаю. Тут же на допомогу приходять вчинки, емоції — не словесний вияв любові”, – коментує експертка.
Для того, щоб зрозуміти, якими бувають мови кохання, сексологиня радить звернутися до книги Гері Чепмена “П’ять мов кохання”. У ній автор виділяє п’ять мов: подарунки, якісний час разом, слова підтримка, похвала, вчинки та фізичний контакт.
“Подарунки — це не нова машина чи квартира, а увага. Люди хочуть отримувати цю увагу саме через дрібнички. Сенс тут не в фінансовій цінності. Якісний час разом — це коли люди активно спілкуються, дивляться очі в очі, чують одне одного, мають спільний час. Фізичний контакт — це коли людині хочеться відчувати тепло, сісти поруч й відчути емоційну близькість. Слова — це не просто зізнання в коханні, а ще і вдячність, слова підтримки, похвала та компліменти. Треба говорити якомога більше якісних слів, помічати, що людина робить. Проте найголовніше — це вчинки. Чоловіки показують все вчинками. Коли вони допомагають, роблять щось без зайвих слів”, – пояснила Олена Архипенко, про що пише автор книги “П’ять мов кохання”.
Щоб зрозуміти, яка мова кохання у вашого партнера, насамперед, треба за ним прослідкувати. Крім того, слід звернути увагу на те, про що він найчастіше просить та на що реагує.
“Знати мову партнера потрібно, але це не все. Немає такої мови, якої буде достатньо, бо стосунки трансформуються. Мова кохання людини може змінюватися. Якщо, наприклад, були якісь травматичні стосунки або негативний досвід, то мова кохання може кардинально змінитися. Тому завжди дивимося на те, як ми еволюціонуємо та даємо змогу цим стосункам розвиватися. Треба слідкувати за собою, дивитися за реакцією партнера. Насправді є маленькі підказки в людях, чого їм не вистачає.”
Так, люди, які дуже люблять подарунки, люблять і їх дарувати. Люди, які люблять фізичний контакт, дуже прискіпливо обирають, що одягати. Люди, які люблять слова, часто говорять самі, вони і про інших говорять. Люди, які люблять якісний час разом, пропонують, чим зайнятися. А ось люди, які звертають увагу на вчинки, взагалі не багатослівні. Тобто це люди, які часто не можуть говорити про свої почуття. Це часто така німа сцена: “Я приніс, я зробив”. Все це без слів. Зробив і пішов.