Головна Культура

Педан, Клопотенко, Тополя, Соловій, Байдак та інші успішні українці стануть спікерами на профорієнтаційних конференціях для молоді

Фахівці різних сфер об’єдналися, щоби розповісти більше про свої професії, зруйнувати наявні стереотипи та надихнути кар’єрними перспективами.

Відразу у трьох містах – Вінниці, Львові та Києві – пройдуть профорієнтаційні конференції для молоді “ПрофесіїCheck”. Їхніми спікерами стануть українці, які досягли успіху та популярності у своїх професіях. Це будуть фахівці з найрізноманітніших сфер – креативна індустрія, IT, агросектор, медицина, громадська діяльність. Мета профорієнтаційних конференцій – допомогти молодим людям із вибором професії, надихнути їх здобувати освіту, а згодом професійно розвиватися в Україні, посилаючись на реальні історії спікерів.

“Ще до повномасштабної війни ми з командою комунікаційного агентства pedan|buro, співзасновником якого я є, розпочали зйомки освітнього тревелу “УніверCheck”. Це проєкт, який у легкій та доступній формі розповідає абітурієнтам про вищі навчальні заклади, – каже Олександр Педан. – Згодом ми усвідомили, що молодим людям потрібно допомогти не лише з вибором вишу, а й професії. Тому що до сьогодні побутують певні стереотипи. Діти часто керуються не власним бажанням, а рекомендаціями батьків. Тож ми організували ці конференції та запросили успішних українців, аби ті своїми історіями надихнули молодь, показали, що у будь-якій професії можна досягти успіху”.

Спікерами конференцій у різних містах стануть шеф-кухар Євген Клопотенко, соліст музичного гурту “Антитіла” Тарас Тополя, співачка Христина Соловій, гуморист та учасник “Ліги сміху” Василь Байдак, відеоблогер і популяризатор української мови Андрій Шимановський та багато інших успішних українців.

Вони зізнаються, що також відчували невпевненість та сумніви й навіть помилялися. До прикладу, відомий усім в Україні шеф-кухар Євген Клопотенко навчався на міжнародній економіці та ніколи не працював за фахом. Але сміливість і наполегливість допомогли йому кардинально змінити професію, а відтак і життя, та досягти шаленого успіху.

“Коли після школи треба було вибрати професію, я ще не знав, ким хочу бути, – ділиться своєю історією шеф-кухар Євген Клопотенко. – Я ходив разом із другом на підготовчі курси в КПІ (Київський Політехнічний Інститут – Ред.), збирався вступати на факультет інформатики та обчислювальної техніки. Але коли не пройшов, порадився з батьками й вирішив вступати на міжнародну економіку. Не можу сказати, що це був свідомий вибір, – просто всі так робили. У мене тоді не було ні сили волі й духу, ні розуміння свого шляху, щоб усе це побороти, тому просто погодився на спеціальність, яка нічим особливо не приваблювала. Я довго не міг влаштуватися на роботу зі своїм “престижним” дипломом. Тому, не довго думаючи, я пішов працювати офіціантом. Там я зрозумів, що це моє, за день вивчив меню, за пів року став адміністратором. Тож на своєму виступі я радитиму молодим людям з’ясувати, що подобається саме їм, що дійсно запалює, і робити це з шаленою вірою в успіх”.

На учасників конференцій чекає багато мотиваційних слів, зокрема й у форматі відеозвернень. Одне з таких відеозвернень для молоді записала навіть Перша Леді України Олена Зеленська.

У Вінниці, Львові та Києві заходи з міркувань безпеки не анонсують. Але для всіх охочих долучитись та послухати буде додатково онлайн-трансляція. Усі деталі та реєстрація буде у телеграм-каналі U-education (https://t.me/back_to_learning).

Сайт TV-Парк існує завдяки Вашій фінансовій підтримці. Дякуємо за допомогу! Допомога редакції