Головна Культура

Перевірка ТЦК після концерту “Океану Ельзи”: реакції суспільства

11 жовтня після завершення виступу гурту “Океан Ельзи”, що відбувся у столичному Палаці Спорту, на відвідувачів концерту чекали співробітники ТЦК та СП разом з патрульною поліцією. Вони перевіряли військово-облікові документи. Кількох чоловіків, у яких виявили проблеми з документами або які відмовлялися їх показати, правоохоронці затримали й відвезли у ТЦК. Ще кільком виписали повістки та відпустили.

Уже почали з’являтися реакції на подію від політиків, військових, артистів.

У коментарі Суспільному у поліції заявили, що правоохоронці здійснювали забезпечення правопорядку і реагування.

Напередодні в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” голова Національної поліції Іван Вигівський розповів, що поліцейські спільно із представниками ТЦК та СП беруть участь в оповіщенні військовозобов’язаних, перевіряють документи, але повістки — не вручають.

Він зазначив, що поліція як і раніше виконує свої повноваження, закріплені за нею в ч. 3 ст. 38 закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” в частині доставлення військовозобов’язаних до ТЦК та СП за зверненням самого ТЦК.

Співробітники ТЦК з поліцією чекали на відвідувачів концерту “ОЕ”. Скриншот з відео

Менеджерка “ОЕ” Вікторія Хоменко у коментарі Суспільному відмовилася коментувати перевірки ТЦК. За її словами, гурт може робити заяви щодо своїх концертів, альбомів, іншу діяльність.

Хоменко також заявила, що в “Океані Ельзи” не знали, що після їхнього концерту відбудуться перевірки ТЦК: “Звісно, що ні”.

Лідер “Океану Ельзи”, співак Святослав Вакарчук у коментарі ТСН прокоментував події в Києві, які стались після його концерту.

“У нас сьогодні день народження, я сподіваюсь, що ви нас теж вітаєте. Ми дуже щасливі, що стільки людей прийшли і приходять нас підтримати, слухають нашу музику. Взагалі для нас це велике свято. Ці 30 років для нас були дуже важливими. Ми дуже вдячні людям за ці 30 років. В тому числі за те, що вони зараз продовжують приходити підтримувати нас. Для нас це просто радість і свято. Це все, що я хочу сказати, єдиний мій коментар. Крапка”, — сказав він.

Нардеп від “ЄС” Микола Княжицький вважає перевірку ТЦК загрозою українській культурі.

“Я розумію, коли ТЦК перевіряють документи перед дорогими ресторанами і магазинами. Я це підтримую. Має бути у суспільстві справедливість і рівність. Але масові облави на концертах українських виконавців — свинство, спрямоване і проти української культури і проти української армії. Не дивуйтеся потім російській попсі і мові на вулицях Києва, зрадникам і колаборантам і збільшенню втікачів через Тису”, — написав він у Facebook.

Нардеп від “Слуги народу” Микита Потураєв у відповідь заявив, що не вважає перевірку документів після концерту “Океану Ельзи” загрозою для української культури.

“Так само як і після будь-якого публічного або масового заходу. Так само як не вважаю загрозою для української економіки перевірки документів у барах чи клубах. Більше того — я вітаю такі перевірки, і вважаю, що вони мають бути наскрізними і постійними. І всі мають про це знати”, — написав він у Facebook.

Адвокат і військовослужбовець Масі Наєм зазначив, що треба визнати проблеми з проведенням мобілізації.

“Проблема є. Нам треба це визнати і шукати рішення, аби зберегти державу. Вкрай небезпечно, коли на кордоні стоїть ворог, а мобілізація відбувається так, що потрапляє до ЗМІ тільки як висвітлення проблем цивільних з ТЦК та поліцією.Очевидно, що є сильне напруження у цивільного населення, так само як і у військових. І негативний шум навколо процесу мобілізації може створювати напругу між двома великими групами нашого суспільства”, — написав він у Facebook.

Водночас Найєм засудив порушення прав людей, а також “порушення виконання обов’язків”

“Порушення прав людей я засуджую.Так само як і порушення виконання обовʼязків. Але нам важливо зараз згуртуватись навколо пошуку рішення. І не покладатись виключно на державу”, — зазначив він.

Ветеран та громадський активіст Олег Симороз, який втратив обидві ноги на війні, не вважає “сенсацією” перевірку військово-облікових документів.

“Я єдиного тільки не розумію, а типу те, що під час війни у нас перевіряють військово-облікові документи — це типу тягне на сенсацію? Навіть після концерту, ого, чого б це? Нам потрібно воювати за своє існування. Воювати не за депутатів та суддів, а за себе та свою країну. І дуже б* зручно це робити за чужий рахунок і ходити по концертах та ресторанах. Суспільство має бути більше залучене у боротьбу проти ворога. І я зараз скажу непопулярні речі, але сорі, це реальність, багатьом прийдеться піти воювати, або ми програємо.”, — написав він у Facebook.

Після перевірок ТЦК та СП після концерту “Океану Ельзи” в Києві, у мережі почали масово продавати квитки на наступні виступи гурту.

Про це свідчать дані на сайті OLX.

Перша повідомлення про продаж квитків з’явилися ще вночі, через кілька годин після концерту в перевірок ТЦК біля “Палацу спорту”.

Ціни на квитки коливаються від 400 грн до кількох тисяч. Деякі продавці пишуть, що продають квитки за зниженою ціною.

Надія Собенко, Суспільне Новини

Головне зображення: Колаж — Вікторія Желєзна/Суспільне