Головна TV

Pianoбой: Я зрозумів, що все змінилося, більше я не займаюся музикою

Популярний співак і музикант Pianoбой Дмитро Шуров став гостем програми #Муз_оборона на каналі “Дом”. Артист розповів про важливість української мови та зізнався, як змінила його війна.

З початком війни у 2014 році, щоб підтримати свою країну, Дмитро Шуров почав писати пісні українською мовою.

“У 2014 році все почало змінюватися дуже швидко. Мова дуже важлива, а ще важливіше – вміти користуватися нею, що набагато важче. Щоб писати україномовні пісні мені потрібно було занурюватися в матеріал, читати українську поезію, слухати українську музику. З дитинства я чув приблизно в однаковій пропорції українську та російську, тому що дідусь і бабуся з маминого боку – це такі щирі українці, а з татового – військова сімʼя, люди, які все життя спілкувалися російською”, – розповів Pianoбой Дмитро Шуров в ефірі каналу “Дом”.

Артист зазначає – сьогодні йому важливо спілкуватися і дарувати свою творчість саме рідною мовою. Їй віддають перевагу і в родині співака:

“Ми не можемо бути нацією без мови, без розуміння того, що наша мова єдина, неповторна і не схожа ні на яку іншу. Вона є важливою часткою нашої культури. Ми переходимо на українську вдома. До речі, нещодавно ми з дружиною відзначали 20 річницю і зрозуміли, що нам обом подобається спілкуватися рідною”, – коментує музикант.

Артист пригадує – велика війна почалася для нього несподівано. Разом із дружиною він був у Буковелі, де мав давати концерт 24 лютого. Вже пізніше відомій родині вдалося забрати мікроавтобус із Києва, і Дмитро став розвозити на ньому гуманітарні вантажі. Проте до музики артист повертався довго, а натхнення писати нові пісні не має і досі.

“В березні я зрозумів, що все змінилося, більше я не займаюся музикою. Ми жили з відчуттям, що втратили будинок, професію, все. Це дуже страшне відчуття, – поділився Pianoбой Дмитро Шуров у програмі #Муз_оборона. – На початку квітня мені вперше запропонували поїхати до військових з виступом, тоді я був за кермом і сказав: “Яка музика? Коли я чую будь-яку пісню, у мене ллються сльози, я навіть не можу вести машину. Тому я навіть радіо не вмикаю”. Але через тиждень я дав перший концерт і зрозумів, що музика для мене – це рятувальна паличка і ці концерти витягнуть мене з того стану”.

Тоді артиста врятувала не лише музика, а й військові – люди, які захищають Україну і кожного з нас:

“Я побачив людей, яким набагато важче, які ризикують життям. Поспілкувався з ними і відчув, що для них важливо те, що ми вдихаємо один пил, співаємо разом, дивимося одне одному в очі. Перший концерт я просто плакав. А коли почав співати “Відчизну”, то мене взагалі розквасило. В кінці я зрозумів, що треба взяти себе в руки, бо нащо військовим концерт артиста, який просто сидить і плаче? Заспівав пісню “We Are the Champions” гурту “Queen”, вони підтримали, і стало все на свої місця”, – пригадав музикант.

У програмі #Муз_оборона на каналі “Дом” Pianoбой Дмитро Шуров виконав пісню “Триматись своїх” і звернувся до українців: “Мені б дуже хотілося, щоб це була пісня нашої перемоги, нашого повернення до минулого життя, нашої відбудови. Хочеться, щоб у нас було майбутнє – це те, що я бажаю всім українцям”.

Дивіться програму #Муз_оборона на каналі “Дом” щосуботи та щонеділі о 17:30, а також на сайті та на YouTube-каналі “Дом“.