Головна Кіно

Після скандалу довкола фільму “Юрик”, його творці звернулися до жителів Маріуполя

Стрічка продакшену OSNOVAFILM “Юрик” про хлопчика, який пережив облогу Маріуполя, викликала скандал у соціальних мережах і не тільки. Після цього команда фільму звернулася до жителів міста Маріуполь на своїй сторінці у facebook.

“Звернення до мешканців м. Маріуполь.

Компанія «Основа фільм продакшн», як виробник фільму «Юрик», намагалася створити художній фільм, що розкриває тему «дитина на війні». Ця тема на сьогодні надзвичайно актуальна через її масовість, на жаль, адже йдеться про тисячі дитячих життів і доль, які зламались в один день. Ми не знімали історичних хронік і не знімали документальне кіно, хоча в нашому фільмі є історії людей, що дійсно мали місце, вони справжні. Ми намагались розповісти історію українських дітей і привернути увагу світу до цієї важкої теми через художнє осмислення і художні образи.

Ми чуємо і поважаємо реакцію українців, яких обурює неповне і полегшене відтворення реальності окупованого Маріуполя у фільмі. Ми вже вжили заходів, аби «Юрик» не позиціонувався як заснований на реальних подіях.

Художній фільм “Юрик” промарковано текстом , яка попереджає глядачів, що стрічка є виключно художньою та не претендує на відображення реальної трагедії, яку вчинили окупаційні війська рф в м.Маріуполь.

Також “Юрик” буде доповнений документальними фактами, що підтверджують – реальність була набагато жорсткішою, ніж її художнє осмислення. Цей документальний постскриптум буде створено в співпраці з маріупольцями, які опікуються фіксацією російських злочинів, і захисниками міста.

Будь-які згадки ОБСЄ будуть вилучені з фільму.

На це нам потрібен час, сподіваємось на розуміння. По готовності обовʼязково сповістимо усіх наших глядачів.”