Головна Культура

Пісня вихідного дня: “Кому вниз” – присвята “Азову”

«Кому́ Вниз» — український рок-гурт, створений 1988 року у Києві. Його стилістику фахівці визначали як готичний фольк-індастріал. Своєю творчістю колектив значно вплинув на подальший розвиток київської та загальноукраїнської сцени готичного металу та фольк-металу, а також сприяв появі вітчизняних виконавців державною мовою. Протягом тривалого часу — учасник українських та міжнародних музичних фестивалів, зокрема «Червона рута», «Рок-Екзистенція», «Бандерштат» та «Wave-Gotik-Treffen»

Через те, що багато представників так-званої «скінівської музичної течії» та «націонал-соціалістичної музичної течії» мають гурт «за своїх», гурт часто помилково відносять до цих музичних напрямків, однак сам Середа у інтерв’ю українським ЗМІ це заперечив та зазначив, що «насправді – що одні, що другі йдуть паралельно з нами. І цей паралельний хід не такий уже й поганий, хоча спеціально ми цього не прагнули.
Сам Андрій Середа дотримується ультраправих поглядів.

Пісня, присвячена “Азову”, вперше виконана 19-го лютого 2022 на виступі КОМУ ВНИЗ у Bel Etage Music Hall. Робоча назва Нестор. Текст Нестора, майстра.

Очі закльовані зорями,
Пальці порізані струнами,
Вуха піснями оглушені,
Тіло розписане рунами.

Серце напоєне росами,
Ноги скалічені мандрами,
Кроки відлунюють грозами
Шлях пролягає меандрами.

Руки мечами мозолені,
Груди пронизані стрілами.
Мені всі дороги дозволені,
Бо я – найбіліший між Білими.

Коли під кроки вкрадливі весни
Тріщать сухі розряди твого шарму —
Чую хрип майбутньої війни
І ніжний аромат напалму.

Віталій «Нестор» Нестерчук, Nimców

Фото: скрини з офіційного відео гурту “Кому вниз”