Головна Культура

Подаруй коханій людині цілий світ в одній книзі

14 лютого святкується не лише День закоханих, а ще й Міжнародний день книгодарування! Він відзначається з 2012 року.

Війна сильно вплинула на книжковий ринок, і на жаль, далеко не на краще. Станом на початок лютого 2023 року в Україні видали 8716 книжок та брошур, коли рік тому це число становило 17248 видань. Кількість видань зменшилася на 50,5%. Тиражі також суттєво впали: у 2021 році вони становили 25652 тисяч примірників, а у 2022 — 9178 тисяч примірників.

Українці – розумні, кмітливі та мудрі. Ми не можемо втратити джерело знань. Книжка може бути вчителем, натхненником, стимулом. Може бути цілим світом, у який хочеться поринути. Може бути натяком чи одкровенням. Це просто чудовий подарунок, особливо людині, яку любиш, якій хочеш розфарбувати дозвілля і підняти настрій!

Отже, наша редакція сьогодні рекомендує:

Юрґ Шубіґер, «Двоє закоханих»

Дуже весняна книжка, адже в ній – про кохання і закоханих. Юрґ Шубіґер про все це безжурно, дотепно повідав у формі віршів. Кому ще, якщо не психотерапевту-літератору (чи літератору-психотерапевту) знати, як вести розмову на таку тему, яка турбує всіх – без винятку (погодьтеся, навіть якщо робите вигляд, що Вам байдуже)?

А коли така книжка ще й проілюстрована самим Вольфом Ерльбрухом, то вона обов’язково стає чимось, що гарантовано піднімає настрій. Ілюстрації, що увійшли до книжки “Двоє закоханих”, вперше було опубліковано в календарях Вольфа Ерльбруха для дитячих кімнат «Настрої», «Друзі», «Цілунки», «Щастя» і «Сміливіше!».

Придбати можна тут

Олександр Кабанов, «Исходник»

Це книга-одкровення. Приголомшливий погляд автора на навколишній світ. Книжка, яка здатна перевернути свідомість. Ось один із віршів, що увійшли до збірки:

****

Перед самым началом утра, когда проступают швы,

едва подсохшие ранки, битое в кровь стекло,

возраст спящих людей, снега, листвы, травы:

не плачь, мой милый – непобедимо зло.

В час, когда трижды некому прокричать –

съеден петух на ужин, семейное серебро –

было украдено, вышел майн кампф в печать,

не плачь, мой милый – непобедимо добро.

Мертвые птицы, обняв свои гнезда, падают вниз,

тонут в море дельфины, это последний шанс –

дан во спасенье, но бог запретил ленд-лиз,

наше с тобой бессмертие – это баланс, баланс.

Голод, разруха, смерть, страх, первородный грех –

непобедимы все, нет на них топора,

и только любовь – сосёт, хавает грязь – за всех,

но только она – спасет, и только она – твой смех,

а вот теперь, мой милый, плакать пора, пора.

2021

Придбати можна тут

Лесь Подерв’янський, «Таинственный амбал»

Якщо ви зачекалися на справжню літературну сенсацію, яка переверне ваші уявлення про українську літературу, то ви її знайдете у цій книжці. А також ви у ній знайдете біографічні пасажі, пригоди відомих персонажів, одкровення-осяяння і дух часу героїв своєї епохи, приправлені гострим гумором. Про книжку: На цей роман Леся Подерв’янського читачі чекали десятиліття. Хоча культовий автор, художник і драматург не збирався його писати. Та й убгати непристойно живу прозу Подерв’янського у тісний корсет літературних канонів – марна справа. Так само, як обмежувати уяву художника. Він сам створює свій канон. Постмодерністи зруйнували поняття високого й низького в мистецтві, а публіка позбулася ілюзій, що правила гри диктує вона. Залишивши позаду складні теорії систем, метанаративи, ідеології, гру в бісер, громадські вбиральні у головах усіх народів усіх часів, Автор запрошує читача на територію Таємного знання, яке відкривається не кожному. А коли в передчутті катарсису і монументального Grand Finale ви закінчуєте читання, на вас чекає сюрприз. У кращих традиціях практики Дзен, коли майстер лупцює своїх учнів дерев’яним дрючком, аби допомогти освіжити їхній шлях пізнання. Усе тільки починається.

Придбати можна тут

І для коханих діток:

Зоряна Живка, «Півник»

Самотня жінка купила собі на схилі літ курчатко. Воно було сумне й слабке, але жінка любила й доглядала його — і виріс із того курчатка красень-півень. Та не простий! Ніхто й гадки не мав, що коли вороги візьмуть місто в облогу, саме півень зможе порятувати його жителів. Як саме — читайте у казці Зоряни Живки “Півник”, яку дивовижно проілюструвала Оля Гайдамака.

Придбати можна тут