Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект «Історії війни». Ведучий Андрій Данілевич розповідає пронизливі історії людей, життя яких перевернула війна. У них – страждання та біль, але попри все в них віра в наших незламних українців. Цього тижня в новому випуску – історія про героїзм пілота Геннадія Матуляка, командира ескадрильї, який загинув у повітряному бою на Київщині. Коли його літак був двічі підбитий, льотчик відвів його від населених пунктів, щоб врятувати життя цивільним, і розбився в лісосмузі.
Геннадій Матуляк – командир першої авіаційної ескадрильї 299-ї бригади тактичної авіації. Саме завдяки успішній роботі його екіпажу ворог не зміг захопити Миколаївщину. Геннадій загинув на самому початку повномасштабної війни – вранці 25 лютого 2022 року, виконуючи завдання на Київському напрямку. Під час повітряного бою його літак був двічі підбитий. На очах у численних очевидців чоловік відвів охоплений вогнем літак від населеного пункту та впав у лісосмузі.
Його дружина Ольга, яка працює кадровиком у військовій частині, добре пам’ятає останню розмову з коханим: пригадує, що чоловік був трохи засмучений, постійно повторював, що кохає її. Наступного дня жінці в соцмережах написали невідомі, прислали відірвану сторінку паспорта Геннадія, розповіли, що він загинув і його поховали біля села Глібівка у Вишгородському районі на Київщині. Ольга дуже вдячна місцевим, які з повагою поставилися до її чоловіка. А 16 квітня тіло пілота перепоховали в його рідному Миколаєві.
За особисту мужність та героїзм, виявлені під час захисту державного суверенітету й територіальної цілісності України, 44-річний Геннадій Матуляк посмертно удостоєний ордена «Золота Зірка» та звання Героя України. Татову нагороду з рук Президента України на День незалежності отримала маленька донечка пілота – 4-річна Софійка.
Наступні півроку дівчинка не знімала з себе нагороду, носила її з гордістю і всім розповідала, що це татова зірочка.
На місці загибелі на честь льотчика відкрита меморіальна плита, а в Києві його ім’ям названа вулиця. Історія справжнього героя, який віддав своє життя за Батьківщину, – у понеділок, 17 квітня, о 19:00 в «Історіях війни» на НТН.
Також цього тижня в проекті – розповідь про 26-річного спецпризначенця загону «Корд» Миколу Самойленка, який помер у ворожому полоні. Але що саме стало причиною смерті та де поховали тіло – достеменно невідомо…
Ще одна історія – про жінку, яка тричі перегравала смерть. Ольга Ботвінова вперше дивом врятувалася у 2014-му під час вибухів у Донецьку, вдруге – коли в травні 2022-го під обстрілами тікала з окупованого Херсона. Діставшись Дніпра, жінка вірила: все найстрашніше минуло. Утім, 14 січня цього року доля вирішила інакше: Ольга була в багатоповерхівці, куди влучила російська ракета… Тоді під уламками будинку загинули 46 людей, ще майже 80 зазнали поранень. А Ольга вижила!
Дивіться «Історії війни» щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30.