Головна TV

Поклала собі шоколадку під подушку: актори серіалів Нового каналу – про традиції на Миколая

Цьогоріч українці відзначають День святого Миколая за новоюліанським календарем – 6 грудня. Напередодні ми розпитали зірок серіалів «Голова», «Зв’язок» та «Будиночок на щастя», які виходять на Новому каналі, з чим у них асоціюється цей день, та як вони святкували його в дитинстві.

Аліна Кошарна, акторка серіалу «Звʼязок»

– День святого Миколая – одне з моїх найулюбленіших різдвяних свят! Він дарує дух дитинства, який залишається з тобою навіть тоді, коли ти вже дорослий. Чесно зізнаюся, десь три роки тому стало так сумно, що живу сама, і тому Миколайчик вже не прийде до мене, що поклала собі шоколадку під подушку, – усміхається Аліна Кошарна. – А в дитинстві завжди писала листи. До речі, батьки зберегли майже всі! Дуже цікаво читати їх зараз, коли я вже доросла. Памʼятаю, як замовила собі клавіатуру до комп’ютера. Не знаю як, але вранці вона була в мене буквально під подушкою. Святий Миколай постарався так, що я й не почула, коли мені клали той подарунок (сміється). Тож бажаю всім побільше чудес, і не лише в це свято! Не переставайте вірити в дива.

Євгеній Лісничий, виконавець головної ролі в серіалі «Голова»

– Я обожнював це свято, бо бабуся обвішувала мене подарунками. Прокидався зранку та знаходив сюрпризи всюди: під подушкою, на подушці, на собі! – сміючись, ділиться Женя Лісничий. – Пам`ятаю здоровезні коробки, а в них машинки, роботи, черепашки-ніндзя. Найцікавіше, що напередодні я завжди намагався шукати ці подарунки в хаті, бо розумів, що вони не могли з`явитися нізвідки. Та бабуся дуже вміло їх ховала. Жодного разу не знайшов свої презенти, тож День святого Миколая завжди залишався магічним святом.

Тарас Цимбалюк, актор серіалу «Звʼязок»

– У мене День святого Миколая асоціюється з маленькими подаруночками під подушкою, які завжди клала мама. І я цінував навіть такі найменші приємності від батьків. Апельсин, кіндер-сюрприз чи якась шоколадка були для мене величезним щастям. Завжди чекав цього дня, а напередодні лягав спати з приємним передчуттям свята, – усміхається Тарас Цимбалюк.

Віталіна Біблів, акторка серіалу «Будиночок на щастя»

– Я народилась у 80-ті, в радянському союзі, тому такого свята апріорі не було. Тож до мене святкування Дня святого Миколая прийшло в інституті, десь у 20 років, – говорить Віталіна Біблів. – Якось моя одногрупниця Ліля поклала всім під подушки шоколадки. Я запитала: «А що це таке?» А вона мені: «Ти що! То ж на Миколайчика». Я здивувалася, бо не сприймала це свято серйозно. Але відтоді, як дізналась про традицію в День святого Миколая, жодного року не оминаю її. Зараз у мене 11 хрещеників, і я всім намагаюся робити подарунки – великі чи маленькі, як вже виходить. Але вітаю обов`язково!

Дмитро Вівчарюк, актор серіалу «Звʼязок»

– У дитинстві я обожнював відчуття свята напередодні Дня святого Миколая. Батьки завжди старалися покласти якісь солодощі під подушку мені та ще моїм п’ятьом братам і сестрам. Тож я лягав спати раніше й іноді прокидався вночі та дивився, чи не з’явилося там вже щось. Вранці, звісно ж, знаходив подарунки, – пригадує Діма Вівчарюк. – Саме маленькі речі роблять величезне
свято. Батьки прокидалися дуже рано або ж чекали, поки ми заснемо, щоб просто потішити нас, дітей, і подарувати диво. Думаю, що з таких деталей якраз і складаються сімейні цінності. Завдяки ним згадуєш дитинство з теплом. Не варто забувати, що сімʼя – це найцінніше, що може бути в житті. Тож бережіть своїх близьких і час з ними. Бавтеся з дітками, малюйте, кривляйтеся, водіть у театри та кіно. Адже щастя полягає в тому, щоб іноді побути дитиною в тілі дорослого.