Головна Культура

Поки рідну Одесу бомбардує росіюшка, Тодоренко аж захлинається від її похвальби у тревел-шоу «Руссо Экспрессо»

Програма виходить на російському телеканалі «Пятница» і є фактично калькою з «Орла і решки». Це популярне шоу, нагадує Лєна Чиченіна, ДМ, українського виробництва, утім аж до повномасштабного вторгнення його продавали на «Пятницу».

Зараз часом аж не віриться, що це вважалося цілком нормальним процесом і ті, хто його критикував, могли ще й вихопити за надмірний радикалізм. Одна з найяскравіших ведучих «Орла і решки», Регіна Тодоренко, вже давно живе в Москві. Після початку великої війни вона зачаїлася і не говорить на цю тему ані слова. Навіть попри обстріли її рідної Одеси. Тому ведуча з улюблениці публіки перейшла до найбільш маргінальних списків. Найчастіше її згадують у компанії з акторками Антоніною Паперною та Галиною Безрук, які обрали таку ж позицію.

Прикметно, що весь цей час постійно знаходилися жалісливі люди, які кидалися захищати Тодоренко. Ну, мовляв, такі в неї обставини: чоловік, діти, яких вона не може покинути, тому і змушена страждати мовчки на огидній чужині.

Але тепер до нашої уваги — «Руссо Экспрессо». Тревел-шоу для справжніх патріотів Росії, які не бажають подорожувати ворожим світом, а мріють насолоджуватися незвіданими куточками своєї високодуховної Батьківщини.

Це вже другий сезон. Перший вели такі собі Тімур Родрігез та Роман Каграманов. А в другому цього Романа замінила Регіна.

Шоу повністю злизане з «Орла і решки». Автори не лише взяли принцип, що один з ведучих подорожує по-бідному, а інший по-багатому. Стилістика, настрій, монтаж, драматургія, тип зйомки, стосунки між персонажами в кадрі — покрали все. Поки вийшло три епізоди, і з них ми розуміємо, що Регіна Тодоренко — справжня патріотка Росіюшки. Нахвалює і пишається всім навкруги: від Волги-матушки до «Жигулів».

Сочі, приміром, Регіна називає «російською Рив’єрою», Астрахань — «південною Венецією» та «ікорно-кавуновою столицею Росії», а її колега пишається «найкращим у Росії пармезаном». Коротше, показують людям «настоящую Росію», а вона, якщо ви не знали, — саме в регіонах.

Сподіваюся, знімальна група доїде і до Рубцовська, що в Алтайському краї, та знайде там, наприклад, мої крадені труси, покривало та унітази сусідів — саме туди російські військові пересилали купу речей з Бучі. Ось де справжня Росія, ось де її містичність та незбагненність.

Фото: інстаграм Регіни Тодоренко (закритий для українців)