Головна TV

Популярна афера на OLX: З вашої карти знімається все до копійки

Ведуча проекту «Аферисти в сітях» (Новий канал) розповіла про деталі афери, в яку можна потрапити на сайтах купівлі-продажу.

Кожен хоч раз купував чи продавав щось на сайтах на зразок OLX. Це зручно та вигідно, але не завжди безпечно. Про популярну схему аферистів, які промишляють на таких ресурсах, розповіла ведуча проекту «Аферисти в сітях», який виходив на Новому каналі, Олена-Крістіна Лебідь.

– Купуєте будь-що: туристичну плитку, теплу ковдру чи іграшку дитині. Про продавця нічого, крім імені та телефону, невідомо. Зрозуміло, що гарантій чесності – нуль, – розповідає телеведуча. – Але! Він просить у вас передоплату – наприклад, 1000 грн.

Аферист пояснює це тим, що ціна в нього нижча, ніж в інших, і товар розбирають. Тому він хоче гарантій, що ви точно придбаєте. Мовляв, товар закріплений за вами, іншому він відмовить, а ви раптом передумаєте.

– Припустимо, ви зробили передоплату. Він, поки що білий і пухнастий, просить квитанцію про оплату та обіцяє надіслати ТТН, – каже Олена-Крістіна. – Ось тут починається афера з продовженням! Адже «продавець» уже кинув вас на передоплату 1000 грн, але це не все. Далі, найімовірніше, шахрай морозиться, ТТН не шле, на ваші запитання «коли відправка товару?» не відповідає. Ви пишете у розпачі: «Поверніть тоді гроші! Я вже не хочу у вас купувати! Він надсилає посилання, начебто з офіційного сайту повернення грошей. Це важливо! Тому що шахрай видає це за офіційну процедуру повернення. Ви, щасливий, що це все ж таки не обман, заходите за посиланням. Там у вас запитують дані карти. Далі ви на радощах, що зараз повернуться гроші, й думаючи, що це сервіс сайту, вводите ці дані. Але вам постійно видає помилку. Ви пишете продавцю про проблему, а він відповідає: «На карті має бути сума не менша, ніж сума повернення. Тобто хоча б 1000 грн!» А за цей час з вашої карти знімається все, що є, до копійки! Посилання з помилкою просто допомагає аферистам виграти час, адже ви вже ввели дані карти і робите це повторно після помилки. Не ведіться на подібні афери й бережіть себе та свої гроші у цей непростий час!

Дивіться «Аферисти в сітях» на YouTube Нового каналу!