Головна TV

Поради психолога: Методи швидкого заспокоєння

Кадр із мультфільму "Малюк і Карлсон"

Під час війни ми часто переживаємо стрес. У програмі “Ранок Вдома”, яка виходить щодня о 7:00 на каналі “Дом”, із ведучими Іриною Хоменко і Костянтином Октябрським психологиня Наталя Підлісна пояснила, чи можливо підготуватися до стресової ситуації та як швидко заспокоїтися без сторонньої допомоги.

Наталя Підлісна зауважує – існують дієві експрес-методи для заспокоєння. Для того щоб швидко розслабитися, не потрібно докладати великих зусиль, обладнання, грошей або тривалого часу. Існує декілька простих і ефективних методів заспокоєння:

  • позіхати. Це знизить стресовий стан і стимулює активність головного мозку. А ще це може спантеличити ваших ворогів — якщо ви позіхнете в присутності вашого супротивника, він думатиме, що ви вважаєте його нудними і не вартими уваги;
  • “увімкнути” блакитний або синій фон. Якщо ви на роботі і маєте біля себе комп’ютер чи інший гаджет, можна скористатися прийомом східних майстрів – увімкути на екрані блакитний фон або уявити щось насичено блакитне навкруги — воду, наприклад, чи небо. Більшість релігійних і психологічних школ вважають блакитний кольором спокою, відпочинку, розслаблення;
  • скористатися методом чотирьох четвірок. Це про дихання. Його часто застосовують психологи під час роботи з жертвами катастроф або коли необхідно дуже швидко вивести людину з паніки або стресу. Вдих на 1, 2, 3, 4; затримка дихання — 1, 2, 3, 4; видих — 1, 2, 3, 4; затримка дихання — 1, 2, 3, 4. Дихання по квадрату.

“Ці методи можна застосовувати будь-де навіть на роботі чи на вулиці. Якщо не жестикулюватимете, ніхто і не дізнається, що ви дихаєте на “один-два-три-чотири”. Синій фон теж можете уявити в голові, і ніхто його не побачить. Позіхайте — люди подумають, що ви просто не виспалися”, – коментує психологиня Наталя Підлісна в ефірі каналу “Дом”.

Крім того, за словами експертки, до стресової ситуації можна підготуватися заздалегидь і тоді вам не доведеться шукати швидких методів заспокоєння. Для цього психологиня рекомендує стати у “сильну позу” — руки розмістити по бокам або підняти їх догори.

“Коли тваринам треба виглядати більш впевненими, вони намагаються зайняти якомога більше місця, наприклад, надуваються чи розпускають хвіст. Люди роблять те саме. Дві хвилини постійте в якійсь такій позі заздалегідь, і ви налаштуєте ваш мозок на спокій і впевненість. Це знижує рівень кортизолу і зменшує стрес”, – рекомендує Наталя Підлісна.

Дивіться “Ранок Вдома” на каналі “Дом” з понеділка по п’ятницю з  07:00 до 09:30, у суботу та неділю з 07:00 до 11:00, а також на YouTube-каналі проєкту.