Музиканти і військові Микола Сєрга і Олександр Чемеров із “Культурного Десанту” стануть ведучими проєкту “Фронтова студія”. У його межах військовослужбовці з культурної сфери створюватимуть музичний альбом у пересувній студії звукозапису.
У межах проєкту вийде 14 відеозаписів на YouTube-каналі Cultural Forces Music.
Микола Сєрга зазначає, що нині у війську служить понад 1000 представників сфери культури та креативних індустрій, і частина з них продовжує творити навіть на фронті. Але у них мало можливостей вдосконалюватися та промотувати свою творчість на широку аудиторію.
А загалом “Фронтову студію” створили, щоб популяризувати українську культуру і військових.
За результатами сезону відбудеться премʼєра альбому, який записаний на фронті військовими. Пісні створювалися в найрізноманітніших стилях — від романсів, колискових і опери до рок-балад, панку і репу.
Усі треки з’являтимуться на стримінгових майданчиках впродовж літа.
Глядачі матимуть можливість побачити процес створення пісні з нуля, дізнаються більше про військових, їх життя на війні та творчість.
До запису долучилися також:
– Заслужений академічний Ансамбль пісні і танцю Збройних Сил України,
– “Оркестр 59”,
– дитячий хор “Златниця”,
– оперні співаки, поети, капелани,
= лідер гурту Queens of the Stone Age Джош Гоммі.
Олександр Чемеров розповідає, що запис проходив у пересувній студії, яку вони назвали Музбусом. За час запису роликів довелося проїхати тисячі кілометрів Україною, щоб дістатися до всіх учасників проєкту.
“Майже усі зйомки проходили неподалік лінії фронту й інколи наші мікрофони ловили звуки бойових дій. Наш Музбус був у Старому Салтові, Ізюмі, Покровську, Харкові, Оріхові. Ми заїжджали до важливих чи трагічних для українців місць цієї війни — зруйнованої спеціалізованої Харківської школи №134, зруйнованої Вознесенської церкви в селі Лукашівка, Оріхівської стели тощо”, – додає він.
“Культурний Десант” — військова організація, задачею якої є культурно-просвітницька та морально-психологічна робота з бійцями в зоні бойових дій, під час навчання та лікування.