Головна Інтерв'ю

Позивний Ролло, 3 ОШБр: Тільки війна може перевірити, показати, хто ти є

До вашої уваги друге відео з циклу наших інтерв’ю з командирами підрозділів 3 ОШБр. Сьогодні розмовляємо з другом Ролло.

“Ми мали їхати на російській техніці й видавати себе за збройні сили рф максимально довго, наскільки могли зайти”, – згадує найбільш зухвалу бойову операцію зі спроби деблокади Маріуполя командир 1 штурмового батальйону Третьої окремої штурмової бригади.

За освітою Роло – історик. До війни розмірковував над тим, щоб піти на службу у Французький іноземний легіон, адже мріяв взяти участь у реальних бойових діях. Російсько-українська війна застала його на етапі навчання в університеті, звідки у червні 2014-го пішов добровольцем на фронт.

“Ми були на 3 курсі університету, але не могли пропустити таких визначних подій. В нас був величезний страх, що ми не потрапимо на війну. В житті трапляється нечасто, щоб доторкнутись до такого. Не хотілося, щоб націю, країну виставляли, як “терпілу”, а на початку 2014-го так і було”, – каже він.

Ролло розповів про дві речі, яким би хотів присвятити життя, яким має бути командир та чому добровольцям варто вступати до лав 3 ОШБр.

“Тут досвідчені командири, починаючи з ланок “командир відділення”, взводу, роти, батальйону і вище. Ставлення до людей відповідне. Людей тут не жаліють, а бережуть”, – зазначив він.

Ролло наголосив: перевага 3 ОШБр в тому, що командири дослухаються до ініціатив молодшого командного складу, цінуючи кожного бійця.

“Вони більше знають, краще розуміють і бачать, як. Вони приходять і кажуть: тут і тут – не можемо, тут – не відповідає дійсності. Я так само йду до командира і доношу аргументи. 50% всіх планів, які ми розробляємо і хочемо втілити, ми скасовуємо або переносимо, тому що або на цей момент вони неможливі, або взагалі нереальні, або призведуть до великих втрат. Ми людей не жаліти повинні, а берегти, тому що таких людей, як у нас, ми не знайдемо ніде”, – констатує командир штурмбату.

Коментуючи інформаційну політику держави, командир 1 штурмбату вважає, що українці не повинні сильно розслаблятись, слухаючи оптимістичну пропаганду, а бути готовими до тривалої й важкої боротьби за свою незалежність. Війна, вважає він, є перевіркою для кожного і для країни в цілому.

“Тільки війна може перевірити, показати, хто ти є. Так само і держава в такі найважчі періоди демонструє, якою є, чи зможе пройти ці випробування”, – каже Ролло.

Про релігію і віру, про те, що найскладніше для солдата на полі бою, чому не хоче займатись політикою та ким бачить себе після закінчення війни командир 1 штурмбату він розповів у цьому відео.

Ставай спонсором каналу задля перемоги/ @ab3army

Набір до 3 ОШБр триває! Заповнюй анкету: https://ab3.army
Підтримуйте 3-ю окрему штурмову бригаду фінансово: https://www.supportazov.com

Сайт: https://ab3.army/
Telegram: https://t.me/ab3army
Facebook: https://www.facebook.com/ab3.army
Instagram: https://www.instagram.com/ab3.army
Twitter: https://twitter.com/ab3army